1080

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

1080

Günümüzde, hatta ülkemizde tarım olmazsa olmazdır. Bir ülkenin başlıca geçim kaynağı tarımdır ve yıllar geçse de teknoloji her ne kadar dev adımlar ile ilerlese de tarım her zaman için ülkemizin başlıca geçim kaynağı olmaya devam edecektir. Tabi ki, teknolojinin dev adımlar ile ilerlemesi tarıma da olumlu ve olumsuz yönleri ile birlikte yansımıştır. Teknolojinin tarıma olumlu yönlerinden bahsetmek istiyoruz, mesela eskiden tarımda bilinçsiz ilaçlama ve aşılama yapılıyordu teknolojinin ilerlemesi ile bu gibi sorunlar en aza inmiştir.

Ayrıca şartlar gereğinden tarım faaliyetleri aktif yapılamıyordu örneğin, önceden ülkemizde ilkel ve insan gücü ile tarım yapılmaktaydı. Teknolojinin ilerlemesi ile insan gücü ve ilkel tarım teknikleri yerini sanayi gücüne ve makinelere bırakmıştır. Tarımda ki en önemli güç traktördür. Traktör, sayesinde çiftçilerimiz tarım ürünlerini daha kolay toplayabilir, ekebilir, ektiği mahsullerden ticaret payı çıkarabilir kısacası tarım faaliyetlerini traktör sayesinde tam anlamı ile gerçekleştirebilir. Bu yüzden traktör tarım alanında mutlaka kullanılması gereken bir araçtır. Son dönemlerde traktör kategorisinden en çok tercih edilen traktörlerden biri olan massey ferguson 1080 hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Massey ferguson 1080 blok yapımında klasik traktör görünümüne sahiptir. Amerika'da üretimi yapılıp, tüm dünyaya satışı yapılmaktadır. Bu traktörde, önden ve arkadan çekiş olmak üzere iki tip çekiş gücü vardır. Massey ferguson 1080 perkinse su soğutmalı ve in-line teknolojisi ile üretilmiş enjeksiyonlu dizel motora sahiptir. Tepegöz vanalar, basınçlı yağlama ve altta takılı dişli tahrikli kam mili, beş taşıyan kam mili ve distribütör tip enjeksiyon pompasına sahiptir. massey ferguson 1080 traktör modelinde vites teknolojisi oldukça gelişmiştir.

Altı ileri, iki geri ve on iki çoklu güç iletimi ve dört geri güç iletimi olmak üzere vites çeşitleri mevcuttur. Bu traktörün çapı ortalama yüz on üç milimetredir. Ayrıca traktörün yüksekliği ise yüz yirmi yedi milimetredir. Bu traktör, hem uygun fiyatlı hem de tarımsal faaliyetlerde çiftçilere tam destek olduğu için oldukça sevilen bir markadır. Milyonlarca çiftçi traktör almaktan yana tercihini birçok avantajı olduğu için massey ferguson 1080 den yana kullanmaktadır.