188

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

188

Massey Ferguson 188

            Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan araçlardan birisi de traktörler olmuştur. Tarımsal anlamda üretim yapan çiftçilerimize en büyük desteği sağlayan bu traktörlerden birisi de massey ferguson 188 traktör modeli olmuştur. Massey Ferguson 188 traktör modeli, Birleşik Krallık'ta Witshire bölgesinde üretime sürülmüş oldukça kaliteli ve kullanışlı bir traktör modelidir.

             75 bg güce sahip olan massey ferguson 188 traktör modeli, açık kabine sahiptir ve 7.50 X 16 ön lastikleri, 16.9 X 34 arka lastikleri ile en çamurlu ve dağlık arazilerde bile hareket edebilme özelliğine sahip güçlü bir traktördür. Oldukça işlevsel bir yapısı ve arka römork haznesi bulunan massey ferguson 188 traktör modeli basit ve etkili tasarımı, kırmızı renk yapısı ile oldukça dikkat çekici ve güçlü bir traktör modelidir.

 Massey Ferguson 188'in Kullanım Şekli

            Tam bir tarım canavarı olarak üretilen massey ferguson 188 traktör modeli oldukça basit fakat etkili bir dizayna sahiptir. Aynı zamanda 7.50 X 16 ön lastik yapısı ve 6.9 X 34 arka lastik yapısı ile arkadan çekişli güçlü bir traktör halini almıştır. Fakat lastik boyutlarının arasında ki boyut farkının orantısı ve motor aynı zamanda şasının önde bulunması fakat ağırlığının düşük olması massey ferguson 188 traktör modelinin, düz arazilerde ve tarlalarda etkin bir biçimde çalışmasını sağlarken, dağlık ve engebeli arazilerde kullanımını olanaksız hale getirmiştir. Fakat güçlü motoru sayesinde düz tarlalarda oldukça kullanışlı bir traktör modeli olmaktadır.

 Massey Ferguson 188'i Ayıran Özellikler

            Pek çok traktör marka ve modeline oran ile massey ferguson 188 traktör modelini ayıran özellikler olduğu gibi pek çok dezavantaj da bulunuyor. Diğer birçok traktör modeline oran ile gerçekten güçlü bir motor yapısına sahip olan traktör, düz arazilerde diğer traktörlere oranla oldukça daha hızlı çalışabilmekte ve daha seri manevralar ve hareket kabiliyeti ile tarım işlerini daha kolay yapabilmekte, fakat şası bölgesini açık olması ve traktörün ön ve arka lastiklerinin arasında ki orantısızlık, traktörü çamurlu ve aşırı engebeli arazilerde kullanmaya engel oluşturan nedenler arasında.