3105

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

3105

Massey Ferguson firmasının ürettiği sınıfının üstün özelliklerine ve ilklerine sahip traktörü olan Massey Ferguson 3105, üretiminde kullanılan birçok özelliği ile ön plana çıkmakta ve sağlam yapısıyla yıllara meydan okuyacak özellikler barındırmaktadır. Günümüzde de hala daha en etkili traktörler arasında sayılan bu model ile Massey Ferguson firması gelecekteki modellerine ışık tutmuştur.

Teknik özellikleri ile göz dolduran bu traktör, bazı ilkleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu ilklerin içinde en önemlisi en güçlü intercoolera sahip yerli traktör oluşu ve sınıfındaki en yüksek tork gücüne sahip traktör olması sayılabilir. 109 beygir güç seçeneği ve 2200 d/d motor devri ile tam bir performans traktörü olan Massey Ferguson 3105, 422 nm tork ile sınıfının en iyi traktörüdür.

Dört silindirli Deutz marka motora sahip olan bu traktör, sahip olduğu Turbo ile gücünü arttırmıştır. Direkt enjeksiyonlu dizel motora sahiptir. 4.04 lt silindir hacmi ile göz dolduran Massey Ferguson 3105, su soğutmasına ve kuru tarz hava filtresine sahiptir. Kuru tip tek kavramalı debriyaj balatasına sahip olan Massey Ferguson 3105, hidrostatik direksiyonu ile de rahat bir kavrama sağlamaktadır.

Traktörün yağ banyolu disk freni, hidrolik kumanda el levyesi ile park freni ve mekanik diferansiyel kilidi gibi özellikleri de vardır. 12 ileri 4 geri vitese sahip senkromeçli şanzımana sahip olan Massey Ferguson 3105, maksimum 2200 d/d, 36 km hıza sahiptir. Derinlik, hassasiyet ve pozisyon kontrollü hidrolik sistemine sahip olan Massey Ferguson 3105, e lift özelliği ile kolay bir hidrolik kontrolü sağlar. 3500 kg hidrolik kaldırma kapasitesine sahip olan traktör, 540 ve 1000 d/d kuyruk mili devrine sahiptir. Ayrıca 98 beygir kuyruk mili gücüne sahiptir.

Bu özellikleri ve konforu ile ön plana çıkan bu traktör, sürücü konforu ile de ön planda olmaktadır. Kabinli ve tenteli özelliği ile sürücü konforunu da düşünen Massey Ferguson 3105, üstün nitelikte ki performans ve gücü ile çiftçinin işini her türlü şartta halletmeye hazır durumdadır. Her türlü hava koşulunda zorlukla baş etmeye hazır nitelikte bir traktördür.