3435

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

3435

Massey Ferguson traktör firmasının, her traktör firmasının yaptığı gibi farklı amaçlarla farklı işleri için kullanılacak türden traktörler üretilmektedir. İşte bu tür bir traktör olan Massey Ferguson 3435, bahçe tipi traktör sınıfında yer alan bir modeldir. Bu traktörün farklı varyantları da mevcuttur. Bu versiyonlardan ilki dar bağ araları için üretilen model, zemine yakınlaştırılmış model, meyve bahçeleri için üretilmiş model ve standart model olarak sayılabilir.

Massey Ferguson 3435 teknik özelliklerini incelediğimizde motor olarak Massey Ferguson'un değişmez tercihi olan Perkins motoru kullanılmıştır. 4 silindirli direkt püskürtmeli dizel motora sahiptir. Ayrıca su soğutmalı olan bu motor sağlam yapısıyla dikkat çekmektedir. 2200 rpm motor devri ile gücünü ortaya çıkaran Massey Ferguson 3435, 4.4 lt silindir hacmine sahiptir. 80hp beygir üreten bu traktör dar alanlarda bu gücünü net bir şekilde yere aktarmaktadır. 73 litrelik yakıt deposu ile motor beslenerek zaman kaybı olmadan kesintisiz gücün aktarılması amaçlanmaktadır.

Traktörün, güç aktarım sistemini incelediğimizde karşımıza senkronize özelliği ile ön plana çıkan bir şanzıman vardır. Bu şanzıman 20 ileri 10 geri vites seçeneğine sahiptir. Ayrıca senkronik sarmaşık mekik özelliği olan 30 ileri 15 geri vites seçeneği olan farklı bir şanzıman da bulunmaktadır. 540, 750 ve 1000 d/d kuyruk mili devir hızına sahip olan Massey Ferguson 3435, böylece farklı tarla işlerine göre ayarlanacak türden bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. 72 hp kuyruk mili gücü ile de göz dolduran traktör, her türlü işin elinden geldiğini gösterircesine özelliklerini sergilemektedir.

Hidrolik yağ banyolu disk frenlere sahip olan Massey Ferguson 3435, ayrıca standart 4x4 çeker özelliğine de sahiptir. Hidrostatik nitelikte direksiyona sahip olan traktör, kolay kavraması ile göz doldurmaktadır. Ayrıca katlanabilir direk sisteminin yanında opsiyonel kabin özelliği de mevcuttur. Kabinli özelliği ile de göz dolduran traktör, konforu ile de dikkat çekmektedir.

Bu teknik özelliklerinin yanında yaptığı işlerle de, konforu ile rakipleri ile yarışmakta olan Massey Ferguson 3435, ülkemizde fazla bulunmamaktadır. Bahçe tipi traktör özellikleri ile etkinliğini devam ettireceği ön görülmektedir.