4255

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

4255

Massey Ferguson'un 1997-1999 yılları arasında ürettiği ve günümüzde üretimi olmayan traktör modelinin ismidir. Üstün özellikleri olmasının yanında birçok farklı özelliği de içinde barındırmaktadır. Massey Ferguson'un İngiltere'deki fabrikalarında üretilmiş olan bu traktör, tarla işlerine yönelik olarak üretilmiştir. Tarlada harikalar estirdiği yapılan testlerinde de kendini göstermiştir. Ayrıca teknik özellikleri ile de bu durumu Massey Ferguson 4255 yansıtmaktadır.

Motor tercihine baktığımızda karşımıza Massey Ferguson 4255 modelinin tartışılmaz motor markası Perkins çıkmaktadır. Perkins'in 1004.4TW kod numaralı 95 beygirlik bir motoru seçmiştir. Turboşarj dizel motoru ile tarla işlerinde mükemmeli arayanların tercihi olmuştur. 4 silindire sahip sıvı soğutmalı bu motor ile aşırı ısınmada kaynaklı performans düşüklüğü önlenmek istenmiştir. 4.0 litre silindir hacmine sahip olan bu motor çift kâğıt sarmallı kuru tip hava filtresi ile motora giren havanın temizlendiği görülmektedir. 374 nm tork gücüne sahip olan bu motor maksimum 2200 rpm motor devrine sahiptir.

Şanzıman özellikleri ile de dikkat çeken Massey Ferguson 4255, power shuttle özelliğine sahip bu yürüyen aksam, 12 ileri 12 geri vites seçeneği ile motorun gücünü ayarlamaktadır. Ayrıca bir diğer şanzıman özelliğinde power shuttle powershift özellikleri bulunan ve 24 ileri 24 geri vites seçeneği ile göz doldurmaktadır. Bağımsız kuyruk miline sahip olan bu traktör, hidrolik yağlı disk debriyaj sistemine sahip olan Massey Ferguson 4255, 540 ve 1000 rpm seçenekli iki farklı kuyruk mili hızına sahiptir. Ayrıca traktör 85 hp kuyruk mili gücü ile arkasına bağlanan tarım aletleri ile toprağı en iyi şekilde işlemeyi bilmektedir. Pozisyon kontrollü arka hidroliği ile opsiyonel özellik ile 2825 kilogram kaldırma kapasitesine sahiptir.

Yukarıda bahsettiğimiz teknik özelliklerinin yanında konforu ile de dikkat çeken Massey Ferguson 4255, güneşi engelleyici tenteli modelinin yanında opsiyonel olarak sahip olunan kabinli modeli de bulunan traktörün, her türlü hava koşulunda çalışabilmeyi sürücüsüne vaat etmektedir. Orta büyüklükte ki işletmelerin genel olarak kullanabileceği özelliklere sahip olan traktör, küçük işletmeler içinde performansı ve ekonomiyi vaat etmektedir. Ülkemizde pek fazla bulunmayan bu traktör, özellikle yurt dışında ilk çıktığı yıllarda sahip olan işletmelerin işlerini en iyi performansı ile halletmeyi bilmiştir.