5400 Super Tigre

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

5400 Super Tigre

            Küçük bahçe traktörü olarak üretilen tigre markasının sayıca fazla olmasa da sürümde olan bir kaç modeldeki traktörlerden birisi 5400 super tigre modelidir. Görünüm olarak da bahçe traktörü olduğunu açıkça belli eden bir tasarıma sahiptir. Kabinsiz bir traktör olan 5400 super tigre model traktör, kullanımı da son derece kolaydır. Hâkimiyetinin kolayca sağlanabileceği şekilde bir tasarıma sahip olması nedeniyle bahçe işleri ve benzer işlerin yapımında başarılı çalışmalar yapılabilecek bir traktördür.         

            5400 super tigre traktör modelinin patenti Türkiye'ye ait değildir. Her ne kadar yurt dışı kökenli bir traktör olsa da Türkiye'de üretimine izin verilen 240 seri traktörler arasındadır. 240 seri ile üretilen ve Türkiye'de halen piyasada olan bu traktör markası özellikle küçük bahçe ve tarlaların tarıma elverişli hale getirilmesinde veya düzenlenmesinde kullanılmaktadır. Küçük olması nedeniyle büyük traktörlerin girişinin zor olduğu yerlerde özellikle kullanılmaktadır.

            Tigre markası da üretim tesislerinin Türkiye'de olması nedeniyle Türkiye'den temin edilmiş iş gücü ve diğer üretim materyallerinin yüzde oranının oldukça yüksek olması nedeniyle yerli marka imajına sahip traktör markalarındandır.           

            5400 super tigre bahçe traktör model ve markaları arasında Türkiye'de dolaşım da olup da en çok tercih edilen marka ve modellerdendir. Sebebi ise yaptığı işe nazaran sahip olduğu etkili donanımları ve yüksek performansıdır. Motor hacminin küçük olmasına rağmen motor gücünün fazla olması 5400 super tigre traktörlerinin önemli özelliğidir. Bu özelliği nedeniyle boyundan büyük işleri kolaylıkla yapan bir traktör markası olduğunu söyleyebiliriz.          

            5400 super tigre marka traktör diğer marka traktörlerin hiç birine benzememektedir. Yaptığı işlerde gösterdiği performans ve iş potansiyeli kadar görüntü itibari ile dikkat çekici görüntüsü sadece kendisine has bir özelliktir. Hafif ve küçük bahçe traktörü olmasından dolayı kullanıldığı araziler genellikle kolay sürülebilir veya dolaşılabilir, engebesiz arazilerdir. Zorlu coğrafyalarda kullanılmaya müsait bir traktör değildir.

            Türkiye'de halen dolaşımda olduğu için 5400 süper tigre marka traktörlerin aksam ve donanımları, ekipmanları ve yedek parçalarının üretimi de devam etmektedir. Bu parçaların montajı ve tamiri ile ilgili servis ağı da yeterli düzeydedir.