540

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

540

Traktörler endüstriyel tarımın vazgeçilmez vasıtalarından biri olma özelliğinde olup başlıca motor hacmiyle dikkatlerden kaçmayan çeşitliliklerdeki nitelikleriyle Fiat 540 özelliğinden birisini oluşturmaya devam etmektedir. Öne çıkan özelliklerinin başında gelmesi nedeniyle hem teknik hem de fizikî özellikleri yönüyle Fiat serisinin öne çıkan marka ve modelidir.

Fiat 540 modeli

Fiat 540 modeli 1977 model bir traktör serisi olarak öne çıkmaktadır. Belli başlı nitelikleri birlikte düşünüldüklerinde bu modelin pek çok yönden unsurları bulunmaktadır. Öne çıkan unsurları başlıca çeşitlilikler göstermesi nedeniyle yüksek tork çekim gücü, hidrolik direksiyonu ve güçlü motor sistemiyle işlevselliğini korumaktadır. Fiat marka traktör denildiği zaman en fazla tercih edilenlerden olmakta ve arazi tarımında engebeli alanlarda çift sürmek, tarla işlemek ve arızalı alanlara girmekte sıklıkla kullanılan modellerden birisi olmaktadır. Bu modeller açısından belli başlı Fiat 540 modelleriyle dünden bugüne kalıcılığını gösteren teknolojik alt yapısıyla teknolojik anlamda ilk sıradaki yerini korumaktadır.

Fiat 540 modeli teknik özellikleri

Fiat 540 modelinin teknik özellikleri de gerçekten incelenmeye değer özellikler taşımaktadır. Tam 540 hp motor gücüyle muazzam bir yüksek traktör çekim gücü taşımaktadır. Dizel yakıt türüyle yüksek tasarruf düşük yakıt tüketimi sağlamaya devam eden birbirinden üstün özellikler barındırarak fiat 540 modeli arasında en fazla tutulanlardan biri özelliğini taşımaktadır. Tüm bu özellikleriyle dün olduğu kadar bugün de süreklilik kaydeden unsurlarını yansıtması adına oldukça önem taşıyan nitelikler barındırarak 540 hp motor gücüne sahip olmaktadır. Bu motor güçlülüklerinin yanında kalan Fiat 540 modelinin belli başlı traktör modeliyle rakiplerinden ayrıcalıklı bir görünüm ve alt yapı sağlamaktadır.

Sağladığı bu alt yapı gelişmelerinin oluşturduğu yenilikler birlikte düşünüldüklerinde ne denli önemli bir unsuru yarattığı bütün yönleriyle görülmektedir. Fiat 540 kendine has hidrolik direksiyonuyla ve orijinal teknik tasarımlarıyla süregelen traktör üretimlerinden biri olma yolunda ilerleyişini sürdürmektedir. İlerleyişini sürdürerek dün olduğu kadar bugün de süregelen yönler birlikte düşünüldükleri zaman düşük yakıt tüketimi sağlamaya devam eden unsurlarını oluşturarak Fiat marka traktör serisinin en fazla tutulan ve kullanılan modellerinden biri olma özelliğini korumaktadır.