60-66

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

60-66

Fiat 60-66

            Ülkemizde çok değişik marka ve modelde traktör vardır. Bu traktörler içinde özellikle ülkemizin tarımda makineleşmeyi arttırma çabalarından sonra bir artış olduğunu görmekteyiz. Bu markalar içinde Fiat çok önemli bir yere sahip olmuştur. Bu markanın özellikle küçük çiftçiler düşünülerek çıkarılan modellerinden bir tanesi Fiat 60-66.

            Traktörün teknik özelliklerini incelediğimizde kalbi diyebileceğimiz 60 beygirlik bir motora sahip olduğunu görmekteyiz. Motorun markası Fiat'tır. Bilinen kodlaması ile Fiat 8035.05 tir. Bu motor direk püskürtmeli dizel motora sahiptir. Silindir sayısı üç olan bu motorun en yüksek deviri 2500 d/d dır. Yakıt pompası rotatif tipli ve otomatik avanslıdır. Hava filtresini yağ banyolu ve ön temizleyicili özelliğine sahiptir. Ayrıca dik egzoz susturucusuna sahip olan Fiat 60-66 tek plakalı kuru tip organik balatalı şanzımana sahiptir. 12 ileri 12 geri vitese sahip olan bu şanzıman motorun gücünü kayıp yaşamasan aktarmayı amaçlamaktadır. 28 kilometrelik hıza sahip olan traktör bu hızı 2500 d/d gelince görmektedir.

            Mekanik kumandalı diferansiyel kilidine sahip olan Fiat 60-66 farklı markaların modellerine göre avantajlı yanları daha çok bulunmaktadır. Yağ banyolu disk frene sahip olan mekanik el frenine sahip olan Fiat 60-66 bağımsız el freni ve ikaz lambası da bu traktörün özellikleri atasındadır. Ters U biçimli ayarlanabilir iz genişliğine sahip ön dingili mevcuttur. Hidrostatik bir direksiyona sahip olan Fiat 60-66 bu yönüyle sürücüsüne rahat bir sürüş vaat ediyor. Traktör 540 d/d ya sahip arka kuyruk miline sahiptir.

            2700 kilogram hidrolik kaldırma kapasitesi bulunan traktör en ağır yükleri kaldırmakta hiç zorlanmamaktadır. Öne devirmeli kaportaya sahip olan Fiat 60-66 73 litre yakıt depo kapasitesi ile yakıt cimrisi özelliğini en büyük göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. 120 kg ön ağırlık ve 200 kg arka ağırlığı ile tam donanımlı 2800 kg ağırlığa sahiptir.

            Sahip olduğu özellikleri ile az toprağı olan çiftçilerin işlerini halletmeyi amaçlayan bu traktör bu yönüyle tam bir çiftçi dostu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ekstra özellikleri sayesinde işlerin hemen bitmesini sağlayan bu traktör her yönüyle göz doldurmayı başarmaktadır.