7600

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

7600

Massey Ferguson 7600

            Türk çiftçisinin eskiden beri adını traktör ile bir saydığı Massey Ferguson 7600 yeni bir modelle bizlere merhaba dedi. Ödün vermeyen performansı ve teknolojiyi basit, sağlam yapı ile birleştiren bu traktör, verimliliğini artırarak, yakıt tasarrufunu yapmak ve emisyon gazı oranını azaltmak için tasarlanan Massey Ferguson 7600 Serisi, 140 - 280 Hp arasında değişik 9 model vardır.

 

Massey Ferguson 7600 Temel özellikleri ise şunlardır:

            Beygir gücü: 140 – 255 Hp arasında, Panorama kabin, Ön kaldırma kapasite 5.000 kg, Arka kaldırma kapasitesi 12.000kg, dyna-4/6/vt şanzıman gibi bir sürü yeni özellik eklemiş durumdadır.

            Motoru yeni 2.kuşak 3B AGCO POWER tipidir. Seçici Catalitik Rediction (SCR) teknolojisi, hatırı sayılır yakıt tasarrufu sağlar. Yeni kullanılan yan egzoz sistemi ile Massey Ferguson 7600, Dizel Oksidasyon Katalisti (DOC) barındırır. Komplike ancak bakım ihtiyacı olmayan DOC, ortalama motor verimliliğinden ve asgari güçten ödün vermez ve gaz emisyon oranını düşürür.

            Şanzıman: Engine Power Management (EPM)'ye sahip Dyna-4/6 şanzımanlarını çalıştırması çok basittir. Tüm işlevleri debriyaja basılarak kullanılır ve aralık seçimi ile powershift bilgiler gösterge ekranında gösterilir. Bu serisinde kullanılan Dyna-6 şanzımanda maksimum yakıt ve motor verimliliği için "ECO Modu" bulunur. ECO Moddaki traktör, düşük motor devrinde bile pek az yakıt kullanarak ve gürültü seviyesini azaltarak maksimum hıza ulaşır.

            "Debriyaj etkisi", sürücünün işlemini daha kolay ve güvenli hale getirir. . Direksiyon yanında bulunan güç kontrolü kolu, traktör öne/geriye doğru hareketi ile hız değişikliği sağlar. SV1-SV2 ile "ön ayar" kullanarak hız, motor stop edildiğinde otomatik olarak hafızaya alınacak. Motor yükü arttığında ya da düştüğünde "Supervisor" devreye girecektir. Şanzıman, gücünü korumak adına ileri hızı azaltır ve traktör yük değişken azami randımanlı çalışacaktır.

            Kabin: Yeni Massey Ferguson 7600 serisi, ‘panorama‘ kabin tasarımı ile kavisli ön cam, açılır yan pencereler. Kumanda kolu ve kolçak seçeneği, sağ direkte yeni kontroller, gösterge, konsol ve Data tronic oCCD seçimleri bulunuyor. Kabin süspansiyonu ‘OptiRidePlus’ özellikli yani süspansiyonlu kabin veya basit mekanikli kabin olarak ikiye ayrılır; tüm bu yeni özellikler bir araya gelerek ve sürücüye daha az stresli, rahat ve daha verimli bir tarım işi geçirmesini sağlar.

            Teknoloji: AGCOMMAND, traktör performansını, konum, hizmet programı ve sürücü yeteneği gibi parametreleri tamamen uzaktan gözleme gibi çeşitli işlevler sunan bir uzak ölçümleme sistemidir. GPS‘le yönlendirilir. Tasarım harikasıdır.