A 50

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

A 50

Fiat a 50, Türk Fiat traktör fabrikasının üretimi olan bir traktördür. Özellikleri ve performansı ile kendi alanında bir ilk boyutundadır. Kullanıcısını memnun eden performansı ile dikkat çeken fiat a 50 kendine has yeşil rengi ile diğer traktörlerden ayrılmakta ve herkes tarafından tanınmaktadır. Genel anlamda bahçe işlerine yönelik olarak üretilen modelleri de bulunan traktörün, kullanıcısını kendinden vazgeçirmeyecek kadar özgün olduğunu görmekteyiz. İlk Türk Fiat tarafından Fiat lisansı ile üretilen bu model daha sonraları New Holland lisansı ile Türk traktör fabrikasında üretimine devam edilmiştir.

Teknik özelliklerine baktığımızda traktörde, Fiat'ın 50 bg güç üreten 3 pistonlu motoru mevcuttur. Bu motor sağlam yapısı ve sıvı soğutması sayesinde performansını ısınmayı engelleyerek yüksek seviye de tuttuğunu söyleyebiliriz. Dinamik özelliği ile ön plana çıkan fiat a 50, çok seri yapısı ve bu seriliği sağlayan şanzıman yapısı ile aynı standartlara sahip diğer traktör modellerinden daha fazla hız yapabilmektedir. Bu traktörün hızlı olduğunu belirtmek için kaputunun üstünde koşan at sembolü kullanılmıştır. Bu hızlı özelliğini yaptığı işlerde de gösteren traktör bu yüzden çiftçiler tarafından tercih edilen modellerin başında gelmektedir.

Yağ basınçlı arka hidrolik sistemi ile en ağır yükleri sırtlanmayı kendine görev addetmiştir. Ayrıca pompaya bağlı hidrolik dümen kontrolü ile de hızlı manevra yapma olanağı sunan fiat a 50, ayrıca tarım aletlerinden de en iyi performansı almayı istemektedir.

Kendine has rengi ile diğerlerinden ayrılan traktör için özel bir yeşil tonu kullanılmıştır. Fakat New Holland lisansından sonra traktörün rengi turuncuya dönmüştür. Fakat yeşil olan Türk fiat a 50 diğerlerine göre daha fazla tutulmaktadır.

Ayrıca bu traktör o kadar çok seviliyor ki sosyal paylaşım sitelerinde bu traktörleri sevenlerin oluşturdukları guruplar mevcuttur. Bu gruplarda üyeler ellerindeki A 50 fotoğraflarını yayınlayarak paylaşımda bulunmaktadırlar. Ayrıca traktörler ilgili elde fazla bilgi olmadığı için bu gruba üye olanlar birbirleri ile bilgi paylaşımında da bulunmaktadırlar.

Bahçe işlerinde de kullanılacak modeli ile de göz dolduran fiat a 50, kabin özelliğinin olmaması ve sürücü koruma direğinin bulunmayışı gibi sebeplerden ötürü konfor ve güvenlik konusunda bazı önemli eksiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.