Abessinian

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Abessinian

Guinea Pig (Kobay) – Abessinian

Tavşanı ve hamsterı anımsatan bu sevimli hayvanlar, aslında tavşandan ya da hamsterlardan çok daha narin yapıdadırlar. Ülkemizde çeşitli isimlerle anılan bu hayvanlara, kobay, gine domuzu ya da Guinea domuzu denmektedir.

Evcil bir hayvan olan Guinea pig kemirgeninin, ortama ömürleri 7-8 yıldır. Oldukça korkak olan bu hayvan, satın alınıp eve getirildiğinde, alıştığı ortamdan yeni bir ortama girdiğinden mutlaka daha da ürkek olacaktır. Sahibine kısa zamanda alışan kobaylar, yabancı kişiler tarafından ele alınmaktan pek hoşlanmazlar ve korkarlar.

Abessinian Irkı

Guinea Pig almak isteyenler için ırkı çeşitlerini öğrenmek gereklidir. Guinea Pig Abessinian ırkı için söylenebilecekler arasında, vücudundaki kıl düzeninin farklılığı yüzünden son yıllarda en çok popüler olanlardan olması.

Abessinian ırkının vücut tüyleri arasındaki dönekler sayesinde, görüntülü diğer ırklardan daha sevimlidir. Yumuşak tüyleri ve siyah-beyaz-kahve tonlarındaki renk kombinasyonlarıyla dikkat çekerler.

Her ev hayvanı gibi özenle bakılması ve tüm temizlik kurallarına uyulması, hem hayvanınız hem de sizin için hayatı kolaylaştıracak unsurlardandır.

Guinea Pig Abessinian için Kafes Özellikleri

Kemirgen cinsi olan kobaylar, diğer kemirgen ev hayvanları gibi kafeste bakılmaya başlanır. Zamanla sahibine alışan kobay, belli sürelerle dışarıya çıkartılıp sevilmektedir. Bu nedenle çoğu zamanını kafesinde geçiren ve korkup ürktüğünde kaçacak yeri kafesi olarak belirleyen hayvan için, geniş kafesler en uygun tercih olacaktır. Kafes içindeki talaşın sürekli değiştirilmesi ve etrafının temizlenmesi de bir o kadar önemlidir.