Afra Cobue

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Afra Cobue

          Cichidler soyunun bu sevimli üyeleri malawi gölünü kendisine mesken tutmuştur. Malawi gölünde sürüp giden bu yaşamın 10 kadar sürebileceğini bilmek gerekir. Latincede Cynotilapia Afra Cobue olarak da bilinen bu balık türünü eğer balık beslemeyi seviyorsanız mutlaka seveceksiniz.

            Tabi sizin bakımınıza bağlı olarak 10 seneye kadar yaşayabilirler. Erkekler ile dişiler ayırt edilebilir. Erkekler genellikle mavi renkte ve gövdesinde koyu renkli mavi çizgi dizayn edilmiştir. Dişiler ise renk konusunda biraz kısırdır. Genelde gri tonlara sahiptir dişi afra cobue türü. Kendi türleri ve diğer türlere karşı agresif bir davranış biçimine bürünürler. Bu türler en fazla 11 santimetreye kadar büyüyebilir. Afra cobue türünün yaşam alanlarında gerekli su PH değerinin 7,5 ile 8,5 arasında olması gerekir. Yaşam alanlarının suyunu sert olarak ayarlamak daha ideal yaşam suyu anlamına gelir.

            Beslenme şekli etçil ve otçul olmak üzere iki şekildedir. Bunun için bitkisel yemler ve canlı yemler kullanılabilir. Kurutulan ve ya dondurulan balık ürünleri verilebilir. Üreme sayıları 20 ve 30 arasında değişmektedir. Yumurtlama dönemlerinde sakin alanlarda bulunmaları gerekir. Malawi gölünün en çok bulunan canlı türü olan afra cobue akvaryumlarda üremek için güzel bir ortama konulmalıdır.

            Üreme sırasında rahatsız olmaları halinde yumurtalarını tükürürler. Üreme süreleri yaklaşık olarak 3 haftadır. Stres ve sıkıntı olmadan üreme yapmaları gerekir. Kolay beslenebilen ve büyütülebilen bu tür ile akvaryumlarınızda güzel bir görünüm yaratabilirsiniz. Su sıcaklıklarını 24 derece ile 26 derece arasında tutmak gerekli. Yavrular doğumdan sonra belli bir süre canlı yem ile beslenmeli.

            Akvaryum dizaynlarında kum zemin üzerine kayalıklar ile dekorasyon yapılabilir. Dekore konusunda hassa davranmak gerekir. En az 200 litrelik akvaryum olması agresif olmamasını sağlayacaktır. Dayanıklı olan bu tür ile akvaryumlarınızda canlılık yaratabilirsiniz.

            Afra cobue türü malawi gölünün en güzel türlerinden birisidir. Akvaryumlarınızda bulunmasını istiyorsanız güzel bakmalısınız. Bu sayede 10 yıl kadar yaşayabilir afra cobue. Siz de güzel bir türe sahip olmak isterseniz afra cobue ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.