Afra Jalo Reef

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Afra Jalo Reef

          Balık beslemeyi sevenler için afra jalo reef güzel bir tür olarak seçenekler arasında yer almaktadır. Afra jalo reef türü birçok insan tarafından beslenmek istense de ülkemizde yeni yeni girmeye başlamıştır. İthalatı zor ve masraflı olduğundan ithalatçıların getirmediği bu balık artık ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı.

            İsmi Latinceden gelen balık türü mükemmel bir görsellik sunuyor. Çizgileri ve estetiği ile birçok kişinin hayalinde bu balığı beslemek yer alıyor. Yeni girmeye başlamış olmasına rağmen birçok kişi tarafından sahip olunmak istemektedir. Bazı kesim tarafından otçul bazı kesim tarafından etçil olarak nitelendirilmektedir. Bu balık türüne nasıl bir türdür ve bakımı nasıl yapılır?

            Bu balık türü Malawi gölünün Nkhotakota bölgesinde kuzey ve batı sahillerinde görülen bir türdür. Kayalık bölgelerde ve açıkta yaşamayı seven bu balık türü doğum için yumurtlama işlemini az da olsa kum alanda, bazen mağara içerilerinde yaparlar. Bu balık türü yumurtlama için farklı yerleri tercih edebilir. Dinlenme şekilleri de erkek ve dişiler tarafından farklı farklı yapılmaktadır. Erkek tür mağaraların karanlık ortamlarını seçebilir. Dişi balıklar ile açık alanlarda yüzmeyi ve dinlenmeyi çok sever. Dişiler gün ışığından hoşlanmaktadır.

 

            Bu türden bir ya da iki erkek ile bir iki tane daha fazla miktarda dişi balık alınması bir akvaryum için yeterli bir sayı olacaktır. Bu tür genellikle yumuşak huylu olmasına rağmen bazen sert bir yapıya da sahip olabilirler. Yem ile beslenerek büyütülebilen bu tür sizin için görsel ve şirin bir güzellik olarak akvaryumlarınızda yer alabilir. Erkek türler 8 ya da 9 cm, dişi türler ise 6 ya da 7 cm aralığında büyüyebilirler.

            Güzellikleri ve ihtişamları ile balık severlerin akvaryumlarına katmayı en çok arzuladığı balık türlerinden birisi olan afra jalo reef türünü siz de beslemek isteyebilirsiniz. Akvaryumlarınıza canlılık ve renklilik katabilecek bu türün bakımı ve beslenmesi kolaydır. Siz de bu türe sahip olmak isterseniz zevkli bir tercih yapmış olacaksınız.