Ağaç & Süs Çalısı Tohumu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Acil Satılık Servi Ağaçları
Acil Satılık Servi Ağaçları
İzmir-Cumaovası(Menderes)
250,00
ali
İlan Tarihi : 21.03.2021
Lavanta fidesi
Lavanta fidesi
Tekirdağ-Saray
2,00
Ali tülmen
İlan Tarihi : 03.11.2018

Ağaç & Süs Çalısı Tohumu

Süs çalıları genellikle yolların kenarlarında bulunan renkli dekoratif bir görüntü sağlayan bitkilerdir. Süs çalısı tohumu alıp ekerek siz de bahçenizde evinizin dışında çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bitkinin yetişmesi açısından iklim bakımından fazla bir özellik gerekmez. Genelde tüm bölgelerimizde yetiştirilebilir. Geliş im aşamasında sadece belli bir gereksinim duyar. İlkbahar mevsiminde boy gösterir genelde.

Ağaç &Süs Çalısı Tohumunun Gübrelendirilmesi İşi

Bitkinin ekimi içi köklerini önce de suda bırakmak gerekir. Sonrasında ekim alanı için çukur kazılır. Toprağın organik gübre olarak seçilmesi daha uygun olur. Böylece bitkinin kökleri için daha zengin içerikli maddeler sağlamış oluruz. Suya koyduğumuz kökünü toprağımıza ekebiliriz. Tohumu için de aynı gübre kullanılır.

Ağaç &Süs Bitkisinin İlaçlanması İşi

Bitkinin istediğimiz şekilde daha canlı ve güzel bir görünümde olması için ilaçlama işlemi yapılmaktadır. Bu sayede bitki her türlü zararlı organizmalara karşı korunmuş olur. Bitkimizi bu olumsuz etkilerden kurtulması için bu işlemi yapmayı unutmamalıyız.

Bitkimizin İstenilen Canlılıkta Gelişmesi İçin Neler Yapılmalı

Bitkimizin en güzel şekilde boy vermesi için kaliteli tohum seçerek işe başlayabiliriz. Sonrasında gübreleme ve ilaçlama işlerinde de uygun hareket ettiğimiz takdirde bitkimiz en güzel şekilde boy gösterecektir. Bitkimizin en canlı şekilde yetişmesi için bütün bu saydıklarımızı yerine getirmeliyiz.