Albino Vatoz

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Albino Vatoz

Albino Vatoz

Ülkemizde akvaryumda balık beslemeye niyet eden hemen herkes Albino Vatoz ile tanışır. Çöpçü balıklardan bir tanesi olan Albino Vatoz, akvaryumlarda mutlaka bulunan bir balık türüdür.

Günümüzde dünyada tespit edilen iki yüze yakın Çöpçü balıklarından bir tanesi olan Albino Vatoz, özellikle ülkemizde, bakımı kolay olduğu için çok fazla tercih edilir. Bu balık türünün tercih edilmesinde sürü balığı olması önemlidir.

Ayrıca çok sık hastalanmayan bu balıkların yaşam süresi altı yedi kadardır. Albino Vatoz balığı bu nedenle her zaman popülerdir.

Albino Vatoz Nasıl Bir Balık?

Üreme çağına geldiklerinde dişi ya da erkek oldukları tespit edilebilen Albino Vatoz nasıl bir balık?

Akvaryumunuzun dip kısımlarında yüzecek ve bu kısımlara hareketlilik getirecek bu kıvrak balıklar, karakter dolu balıklardır. Akvaryumunuzda bir müddet Albino Vatoz besledikten sonra, bir gün bu balıklardan uzak kalırsanız, hemen bu balıkların yokluğunu hissedersiniz.

Diğer balık türlerine oranla bu balık türünün, böyle kolay hissedilir bir yanı vardır.

Ülkemizin Değişmez Akvaryum Balıklarından…

Albino Vatoz balık türü ülkemizin değişmez akvaryum balıklarından bir tanesi… İlgi çekici hareketleri nedeniyle en fazla dikkat çeken balık türlerinden olan bu balık, ilk defa balık besleyecekseniz, yüksek ihtimalle sizin de akvaryumunuza girecektir.

Daha önce balık beslemediyseniz bu balık türünü satın alarak balık beslemeye başlayabilirsiniz. Albino Vatoz iyi bir başlangıç balığıdır.