American

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

American

Guinea Pig (Kobay) American

Doğal ortamı Peru, Ekvator gibi Güney Amerika olan Ginedomuzu, sürü halinde yaşayan bir kemirgen çeşididir. Sevimli ve göze hoş gelen tavırları ile insanların zamanla dikkatini çekmiş, kedi köpek gibi evcilleştirilmeye başlanmış bu tatlı yaratıklar, sahiplerine alıştıktan sonra ev hayatını kolaylıkla adapte olabiliyor.

Dış görünüş olarak tavşan ve hamstera benzerliği ile dikkat çeken Guinea pig, karakter olarak onlardan biraz daha duygusal bir yapıdadır. Sahibini benimsedikten sonra, yabancı bir kimse tarafından ele alınmaktan ya da sevilmekten pek hoşlanmayan kobay, ürkek ve çekingen tavrıyla da çok dikkat çekiyor.

Guinea Pig American Bakımı

Amerikan kobayı tüylerinin orta uzunlukta olması ve yumuşaklığı ile bakımı kolay ırklardan bir tanesidir. Genel ağırlıkları çok ağırlaşmayan kobaylar, yetişkin erkeklerde 800-1200 grama kadar çıkmadırlar. Dişilerin ağırlıkları daha hafif ve vücut büyükleri daha minyon yapıdadır.

Guinea pig cinsiyeti nasıl anlaşır?

Belirleme sırasında küçük dostlarımızın genital bölgesine bakmamız yeterli olacaktır. Vücut ve kafa şekilleri bize ipucu verse de, erkekler bezelye büyüklüğünde penis oluşumu olur. Böylelikle kobayınızın cinsiyetini öğrenmek mümkün hale gelir.

Yavru Guinea Pig Bakımı

Hamsterların aksine doğduklarında gözleri açık olan ve yürüyebilen, kısa zamanda katı besinle beslenecek duruma gelebilen kobaylar, eğer ilk 1 aylıkken küçükse şırıngayla beslemek gerekmektedir. Genelde 1 ayını annesiyle geçirmiş Guinea domuzu almak, hem sizin hem de yavru için daha sağlıklı olacaktır.