American Cocker

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

American Cocker

İngiltere kökenli Amerikalı bir köpek ırkı olan American Cocker çok sevimli köpek türlerinden biridir. 1800’lü yılların başında Amerika’ya getirilmiş olan İngiliz Cocker türünde büyük değişiklikler meydana gelmiştir.

Amerika’ya geldikten sonra tüyleri kısalan İngiliz Cocker köpeği büyük farklılıkların ortaya çıkması nedeniyle Amerika tarafından tescil edilmiş ve American Cocker adını almıştır.

Av ve iklim şartları nedeniyle büyük farklılıkların ortaya çıktığı American Cocker İngiltere’de İngiliz Cocker olarak tescil edilmiştir.

Sakin bir yapıya sahip olan American Cocker köpekleri iyi huylu, sahibine düşkün köpeklerdir. Oyunu seven bu köpek türü vurdum duymaz yapısı ve avcı yeteneği ile dikkat çekmektedir.

American Cocker Özellikleri

American Cocker özellikleri incelendiğinde evcil bir hayvan olması önem çıkan özelliklerinden biridir.

Sakin yapılı olan bu köpekler genellikle tarçın ve şampanya renklerine sahiptir. Çok fazla kişi tarafından beslenilen American Cocker köpekleri ev hayatına uyum sağlama özelliğine sahiptir.

American Cocker Nitelikleri

American Cocker köpekleri tam bir avcı köpeğidir. Kuyruğu sürekli hareket halinde olan bu köpek türü bolca tüye sahiptir.

Kulakları uzun olan köpek ev hayatına uyum sağlayabilmesi nedeniyle insanlar tarafından çok tercih edilmektedir.

Gezmekten çok fazla hoşlanan American Cocker köpekleri sahiplerine karşı oldukça sadıktır. Dişleri oldukça güçlü olan bu köpekler yapısı itibariyle oldukça sevecen hayvanlardır.