Arsa

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
 ANKARA GÖLBAŞI METRO EMLAKTAN SATILIK ARSA
250.000,00
ergin çakmak
İlan Tarihi : 10.06.2020
ANKARA GÖLBAŞI METRO EMLAKTAN SATILIK ARSA
80.000,00
ergin çakmak
İlan Tarihi : 10.06.2020

Arsa

Arsalara yapılan gayrimenkul yatırımları genelde en az 10 ile 20 yıl arasında tercihen daha uzun vadeli düşünerek yapılmalıdır. Öncelikle arsadan beklentilerinizi belirleyip ardından beklentilerinizi karışlayabilecek, arazileri aramalısınız.

Arsa satın almadan önce arsanın yerini mutlaka görmelisiniz, bununla da yetinmeyip detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Arsayı beğendiyseniz tapusunu alıp tapu kadastroya gitmemiz lazım oradaki memurlara arazi detaylı bir şekilde sorgulatıp Google maps üzerinden haritadaki konumuna mutlaka bakın, çünkü parsel numaraları ancak uzmanlar tarafından bilinir lakin google maps'ten onaylattığınız zaman artık arsayı kalbiniz mutmain olarak satın alabilirsiniz.

Aynı şekilde arsayı devralmadan evvel vergi borcunun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca genelde arsalarda belediyenin hakkı bulunmaktadır, kimi zaman belediye hakkını yolda alır ve bunu tabloya yansıtır bazen de tapuya yansıtmaz bundan dolayı arsanın metre karesini kesin bir şekilde öğrenmek için imar Bakanlığına müracaat edebilirsiniz.

Alacağınız arsanın hisseli mi yada hiç sessiz mi olduğuna dikkat etmeniz gerekir, bazen tapuda olmasa da  noter huzurunda bazı arsalar pay edilebilmektedir, bu gibi durumlarla karşılaşmamak için tedbirli olmanız da çok büyük bir fayda vardır. Yine aynı şekilde arsayı satın almadan evvel civarda herhangi bir havalimanı inşaatının olup olmadığına mutlaka dikkat edin.

Bazı arsalarda apartman dikimine kota konulmuştur kimilerine beş kimilerine ise 10 kat izin verilmektedir, bunu da ancak belediyeden de öğrenebilirsiniz.

Arasa alım veyahut ta satımı yatmadan evvel harita kadastroyu yanınızda getirmeniz çok faydalı olur çünkü harita kadastro arsanın zahit metre kareyi en ince ayrıntısına kadar çıkarabilecek liyakate sahiptir, işi ehline teslim etmek lazım

Tarimdan.com Üzerinden arsa alım veyahut ta satım yapabilirsiniz, bunun yanı sıra kiralık veya satılık arsa bulabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz bir şekilde üye olup, arsalarınızı En uygun fiyatlara satabilirsiniz veya kiralatabilirsiniz. Unutmayın en karlı gayrimenkul yatırımı arsa sektörüdür. Amacımız Türkiye’de bulunan bütün arsaların işletilmesidir çünkü bir arsa işletildiği zaman Bir çok kişiye ekmek parası olmaktadır. Sizlerde sitemiz üzerinden korkmadan çekinmeden alışveriş yapabilirsiniz, Web sitemize eklenen ilanlar Detaylı bir incelemeden geçmeden Yayına sokulmuyor. Biz sizin yerinize bütün tedbirleri alıyoruz herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız bizlere mesaj gönderebilirsiniz, emin olabilirsiniz ki en kısa zamanda mesajlılarınızı neticeye ulaştırıp sizlere ger dönüş sağlayacağız.