Aslanbaş

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Aslanbaş

          Bu aslanbaş tavşanı kulakları ile bacaklarının uzun olduğu tavşanlardır. Aynı zaman da kılları da çok bulunmaktadır. Aslanbaş tavşanı hızlı geliştiği gibi memeleri de büyüktür. Bacaklarda da tüyler bulunmaktadır. Aslanbaş tavşanlar mutlaka su içmektedir. Susuz bir hayat düşünemiyorlar.

            Tavşanların bulundukları yer kesinlikle yeşillik olmalıdır. Yeşillik bol olduğu zaman hem mutlu olurlar hem de beslenmeleri de bu sayede daha kolay olur. Doğal ortamı daha çok sevmektedirler. Yaşamları ve beslenmeleri yeşilliğin üzerindedir. Tavşanların sevdikleri ot çeşitleri dereotu, lahana ve çimenlerdir. Havuç ve salatayı da oldukça çok severler. Bir de yeşillik olarak da karnı bahar yaprakları ve marulu da çok beğenirler. Yani yeşil renkte olan yiyebileceği yiyecekleri yemeklerdendir.

            Aslanbaş tavşan hakkında daha fazla ve daha detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz sitemize giriniz. İstediğiniz ve aradığınız bilgiler bulabileceksiniz. Yalnız bilmeniz gereken önemli bilgi de tavşanların çok yeşillik yediği zaman ishal olabilme şansı da vardır. Eğer tavşanınız ishal oluyorsa o zaman kuru olan gıdalar vermeniz en doğrusudur. Çok tüylü olan bu aslanbaş tavşanını her zaman temiz tutmanız da gerekmektedir.

            Tavşanların bakımına gelecek olursak tavşanların kafesi mutlaka güneş görmemelidir. Tavşanlar sıcağı sevmeyen ve sıcaktan da nefret etmektedirler. Mutlaka serin yerlerde yaşamaktadırlar. Tavşanların kafesinde talaş bulundurmalısınız. Tavşanlar oyun oynamayı seven ve kafesinde oyuncaklarda bulundurabilirsiniz. Tavşanlar meyve ya da sebze yedikleri zaman ishal olma şansları çok yükselir. Ama bazı tavşanlar bu yiyecekleri yedikleri zaman ishal olmazlar. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Olgun olmayan taşanlara meyve ve sebze vermemelisiniz.

            Çok sevecen ve çok da şirin hayvanlardır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Çok ilgi isteyen ve çok da hassas olan hayvanlardan bir tanesidir. Sizlerde evinize tavşan alacağınız zaman ve tavşanları da evcil olarak besleyeceğiniz için yiyebileceği ve sevdiği yiyecekleri mutlaka vermelisiniz. Çok sıcak davrandığınız zaman tavşanlar da sizlere sıcak davranacaklardır. Bu siteden istediğiniz bilgileri bulabilecek ve insanların çoğu tavşan alır ve çok memnun da kalmaktadırlar. Sizlerde sitemizde tavşanların fiyatlarına bakabilirsiniz.