Bakliyat

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Bakliyat

Organik Üretim Bakliyat Ürünleri

Üreticiden direkt olarak tüketiciye mantığı ile üretilen doğal bakliyat ürünleri son derece sağlık deposu olurken aynı zamanda tat ve lezzeti ile insanların en fazla tercih ettiği ürünlerden olmaktadır. Doğal şekillerde üretilen bakliyat ürünleri tamamen hasat zamanında toplanmakta ve üretimlerinde hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır.

Doğal olmayan yollardan üretilen bakliyat ürünlerinde, ürünün çabuk büyümesi ve bir fideden çok ürün alınabilmesi için hormon uygulanmaktadır. Bu hormonlar ürünleri çok çabuk sürede yani hasat mevsiminden önce olgunlaştırmaktadır. Fakat bu erken olgunlaşma ürünün tüm tadını ve lezzetini kaçırdığı gibi ayrıca sağlık açısından da oldukça zararlı olmaktadır.

Doğal Bakliyat Ürünleri

Kuru fasulye, mercimek, pirinç, bulgur, tarhana, barbunya, nohut ve diğer bakliyat çeşitleri tamamen organik yollar ile üretilmekte ve kaliteli bir ambalaj ile ambalajlanarak dünyanın her noktasına gönderilebilmektedir. Organik bakliyat ürünlerinin tohumları ve ekim süreçleri tamamen doğal seyrinde gelişmektedir. Bu ürünlerin doğal olabilmesi için öncelikle tohumların doğal olması ve doğal yollardan elde edilmesi gerekmektedir.

Kaliteli ve doğal tohumların ekilmesinden sonra hiçbir şekilde ne yapay gübre ne de hormon kullanılmamalıdır. Her şey doğanın ve tabiatın istediği ölçüde olmaktadır. Ürünlerin sulaması, bakımı ve hasat zamanı günü gününe yapılmakta ve ortaya da organik kuru gıdalar çıkmaktadır. Bu ürünlerin raf ömürleri de diğer ürünlere göre fazla olmaktadır. Gerek görünüşleri gerekse tatları piyasada satılan birçok üründen farklılık göstermekte ve damak zevki oluşturmaktadır.

Organik Bakliyat ve Tahıl Ürünleri

Doğal yollar ile üretilen organik bakliyat ürünleri hasatları diğer ürünlerin hasatlarına oranla daha az olmaktadır. Çünkü doğal yollar ile üretilen ürünlerden alınan miktarda hiçbir oynama yapılmaz ve ne kadar tohum ekildiyse o kadar ürün alınır. Bu da ürün miktarlarını azaltır fakat kaliteyi ve besin değerlerini yükseltir.

Organik gıdalar ile inorganik gıdalar arasındaki en büyük fark ise besin değerlerinde oluşmaktadır. Besin değerlerinin farklılaşması demek alınacak olan vitamin ve minerallerin de farklılaşması anlamına gelecektir. Doğanın bir armağanı olan organik gıdalar her zaman için sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlayacak ve vücuda son derece yüksek fayda sağlayacaktır.