Bal Çeşitleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Sivasın ovalarında bal
850,00
hizan karakovan balı
hizan karakovan balı
Bitlis-Hizan
120,00
Şifa Balevi
İlan Tarihi : 16.10.2019
Kestane bali
Kestane bali
İstanbul-Ümraniye
150,00
Eyub
İlan Tarihi : 01.10.2019
doğal kestane balı
doğal kestane balı
Kastamonu-Kastamonu
160,00
organık kars balı 60 tl
organık kars balı 60 tl
Konya-Seydişehir
60,00
bal ilanı
bal ilanı
Hakkari-Hakkari
150,00

Bal Çeşitleri

Bal Çeşitleri

Bal çok sağlıklı ve besleyici bir hayvansal üründür. Doğada çaba göstermeden arılar tarafından oluşturulduğundan muhtemelen arıların var olmasından beri doğada bulunuyor.

Ayrıca bal bozulmayan tek gıda maddesidir. Yani bulsanız muhtemelen bir milyon yıllık bir balı tüketmenizde hiçbir sakınca yoktur ve sağlıklıdır. Bal çeşitleri olduğu gibi bu çeşitlerin farklı özelliklere de sahip olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin çam balı astım ve bronşite faydalı olarak göze çarpmaktadır. Ihlamur balı ise kalp çarpıntısını giderir, baş ağrısını keser ve damar sertliğini önler.

Kekik balı ise sinirleri kuvvetlendirir, vücuda dinçlik verir. Kır çiçeği balı ise günlük enerji ihtiyacınızın neredeyse tamamına karşılık gelir ve vücut sistemimizin tamamına iyi gelen bir özelliği vardır.

Bütün bu sayılanlar gibi balın birçok çeşidi daha vardır ve bu arıların nasıl bir bitkiden bal yaptığına bağlı olarak değişebilir. Her bitkinin başka bir hastalığa deva olduğunu hepimiz biliyoruz ve bunlardan yapılan ballar ise karşımıza sonsuz ve bozulmayan bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Organik Bal

Ama bütün bunların işe yaraması için balın türünün organik bal olması gerekmektedir. Eğer bal organik değilse, bozulur şekerlenme yapar ve sağlığa hiçbir faydası olmadığı gibi zararı vardır. Birçok markanın organik diye tanıttığı ballara itibar etmeyiniz. Sadece çok sınırlı sayıda üretici gerçek bal yapmaktadır.

İnsanların organik bal üretmemesindeki sebep ticari kaygılar ve para kazanma hırsı olmaktadır. Ancak bütün bu hırsların yanında insanların sağlığı ile oynamaktadırlar.

Neden Organik Bal?

Çünkü organik bal son derece sağlıklı ve her derde deva bir gıdadır. Arının çeşitli bitki ve çiçeklere konarak ürettiği bu bal insanlar için sağlık deposudur. Geçmişten günümüze her zaman da olacak bu gıda maddesi organik olmalıdır ki sağlımıza iyi gelsin ve kötü gelmesin. Çünkü gerçek olmayan bal hem bozulur ve şekerlenir hem de sağlığımıza ciddi zararlar verir.

Bir markayı kullanmak istiyorsanız o markanın organik olup olmadığını test ettirebilir ve kullanabilirsiniz. Çocuklarımız sağlıklı bir şekilde bal tüketsin diye siz de organik balı kullanın ve sağlıklı gelecekler yetiştirelim.