Dekorasyon

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Dekorasyon

Akvaryum

Dünya üzerinde belki de en fazla beslenen hayvanlarından bir tanesi de balıklardır. O kendilerine haz güzel görüntüleri, bayanların belki de büyük çoğunluğunun hiç korkmadan sevdiği gibi balıklar sırf bu yüzden bile tercih edilir. İnsanı dinlendiren aslında baktıkça birçok şey anlatan balıklara Akvaryum dekoru ile de güzelliklerine güzellik katılır.

Akvaryum İçin Olmazsa Olmaz Ekipmanlar

Balığınızın akvaryumda hayatta kalabilmesi için gerekli olan ekipmanların en başında hava motorları gelmektedir. Suda zamanla tükenecek olan oksijenin tekrar kazanılması için görevini yerine getirir. Sonraki aşamada ise akvaryum filtreleri gelmektedir. Akvaryum filtreleri yemlerden ve de balıkların atıkları ile pislenen suyun temizlenmesini sağlamaktadırlar. Süs balıkları oldukça hassas canlılar oldukları için sıcağa ve de soğuğa hassasiyetleri nedeni ile suyun ısısını da ihtiyaç sınırlarında tutmak için devreye akvaryum ısıtıcıları ve de akvaryum soğutucuları kullanılmalıdır. Balıkların hayatta kalabilmeleri için gerekli olan sıcaklık aralığının da önemli olmasının yanında üremeleri için çok daha hassas bir sıcaklık ayarına da ihtiyaç duyarlar.

Akvaryum Dekoru

Akvaryumlar içerisinde bir canlı beslemenin yanı sıra dekor içinde kullanılabilir. Balıkları beslerken dekor amacı güdülmese dahi akvaryumun görüntüsü oldukça önemlidir. Akvaryum decoru için kullanılacak olan ürünler sizin hayal gücünüzle sınırlıdır.

Akvaryumlar için, eşitli kayalar, taşlar, kumların yanında akvaryum aydınlatmaları da oldukça önemlidir. Akvaryumun içerisinde canlı bitkiler kullanabileceğiniz gibi cansız olan süs amaçlı bitkilerde kullanabilirsiniz.