Ekipman

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Ekipman

Balık Ekipmanları

Akvaryum İçin Olmazsa Olmaz Ekipmanlar

Öncelikle balığınızın ya da akvaryum içerisine koyacağınız canlının akvaryumda hayatta kalabilmesi için gerekli olan ekipmanların en başında hava motoru gelmektedir. Zamanda su içerisinde tükenmekte olan oksijenin onlara tekrar kazandırılabilmesi için bu son derece önemlidir. İkinci sırada ise akvaryum filtreleri gelmektedir. Yem ve balıkların atıkları nedeni ile pislenen suyun tekrar temizlenmesini sağlarlar. Birde olmazsa olmazlardan olan hassas süs balıkları için sıcağa ve soğuğa karşı hassasiyeti olan canlılar için suyun ısısını ihtiyaç sınırlarında tutmak için akvaryum ısıtıcıları ve de akvaryum soğutucuları kullanılmalıdır.

Tatlı Su Akvaryumunu Nasıl Deniz Akvaryumuna Çevirebilirim?

Tatlı su akvaryumlarında kullanılan ekipmanlar, deniz akvaryumları için uygun özelliklerde değildir. Deniz akvaryumu için gerekli ekipmanlar  tek tek incelenerek, elinizdeki mevcut malzeme ile kıyaslanmalı ve de uygun olan ekipmanların dışındakiler, kesinlikle kullanılmaya çalışılmamalıdır.

Deniz Akvaryumu Kurmaya Karar Verdim, Ne Yapmalıyım?

İlk olarak çalışan bir sistem görmeniz, kullanılacak olan ekipmanları tanımanız açısından sizin yararınıza olacaktır. Öncelikle beslemeyi istediğiniz canlıların yaşam gereksinimlerini iyice araştırmalı, bu doğrultuda kurulum aşamasında bir uzman desteği alarak ilerlemelisiniz. İlk kurulumdan elinizden geldiğince kuvvetli bir teknik alt yapı tercih etmeniz, akvaryumunuzun istikrarı ve de ilerde önünüze çıkacak ek ödenek sorunları için önemlidir.

Akvaryum İçin Kullanılacak Ekipmanlar Nelerdir?

Almanız gereken ekipmanlar akvaryum hacminiz ve de besleyeceğiniz canlılarla orantılı olmakla birlikte Protein skimmer, kum, tuz, canlı kaya, hava dolaşımı ve de kafa motorları,  ısıtıcı, tuz ölçer, uygun ışıklandırmalar, testler, yemler ve de katkılardır.