Balık

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
PELET YONCA
PELET YONCA
Aksaray-Aksaray
65,00
Ariyonca Yem
İlan Tarihi : 01.09.2016

Balık

Balıklarda beslenme dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Balık cinsi, balığın yaşı, yaşadığı yer balığın besleme şeklini etkiler. Bu koşullara bağlı olarak beslenme değişir.

Balıkların Beslenmesi

Balıklarda beslenme, balık yemleri ile gerçekleştirilir. Balık yemleri, vitamin, mineral ve proteinlerin ileri teknoloji ile çeşitli şekillerde öğütülüp bir araya getirilmesi ile oluşturuluyor. Doğru balık beslenmesi, balığınızın çeşidini bilmeniz ile gerçekleşir. Balık çeşidine bağlı olara yem türü ve yemin miktarı da değişir.

Akvaryum Balıklarında Beslenme ve Yem

Akvaryum balıkları en çok beslenen balık türüdür. Bu yüzden de beslenmeleri büyük önem arz eder. Akvaryumdaki balık beslenirken ayrıca yemi eşit dağıtmaya özen gösterilmelidir. Sadece belli bir alanda balıkların kimisi aç kalabilir. Akvaryum balıkları için eğer farlı bir beslenme talimatı almadıysanız genel itibari ile şu şekilde beslenme mümkündür.

Balıklar için besin önem taşır. Günde iki üç kez yem verilmelidir. Yemi su yüzüne yakın ve eşit dağıtın. Arta kalan yemler orada bırakılmamalıdır. Varsa el aracı ile alınmalıdır. Akvaryum tabanında fazla yem birikiyorsa bu balığınızı fazla beslediğiniz anlamına geliyor. Bu yüzden de ne fazla ne de eksik olarak beslenme ve yem vermelisiniz.

Balıklarda beslenme oldukça önemlidir. Balığınızı her gün yeterli miktarda yem ile besleyin. Dikkatli ve özenli olarak balığın yemini verin. Balık yemleri için daha detaylı olarak pet şoplardan bilgi alın.