Bandog

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Bandog

Bandog köpekleri kendine güvenen akıllı ve uysal köpeklerden biridir. Amerikan Mastif olarak bilinen Bandoglar dövüş köpekleri olarak yetiştirilmemekle birlikte genel olarak agresif köpek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bandog köpek alacak kişilerin bu köpeğin agresif bir özelliği bulunduğunu ihmal etmemesi gerekmektedir. Amerika’nın bazı bölümlerinde dövüş köpekleri olarak kullanılan Bandoglar koruma köpekleridir.

Bandog Köpeklerin Özellikleri

Özellikle çok yumuşak başlı olma özelliğine sahip olan bu köpekler sahibinin sözünü dinler. Korumacı bir yapıya sahip olan Bandog köpekleri koruma güdüsüyle havlama özelliğine sahip değildir.

Bu köpekler bir apartman dairesinde yaşabilme özelliğine sahiptir. Ancak egzersizleri ihmal edilmemelidir. İç mekanlarda çok fazla hareket etmeyen Bandoglar köpek kulübesinde yaşamayı sevmez.

Ayrıca sahibiyle zaman geçirmeyi seven köpeklerin sürekli ihtiyaç duyduğu tek şey egzersizlerdir. Her köpek gibi yılda iki defa tüy dökme özelliğine sahip olan Bandog köpeklerinin ölü tüyleri bir fırça yardımıyla alınmalıdır.

Bandoglar Neler Yapar?

Bandog köpekleri birlikte büyütüldüğü hayvanlarla iyi anlaşabilmektedir. Ancak daha önce tanımadığı hayvanlara karşı agresif bir tavır sergilemektedir.

İlgiyi çok seven bir köpek olan Bandoglar çok sadık bir köpek türüdür. Yalnız bırakılmayı sevmeyen bu köpek türü kendine güvenen ve söz dinleyen bir köpektir.

Bulunduğu alanı koruma iç güdüsüne sahip olan köpekler sessiz ve sakin bir yapıya sahiptir.