Beagle

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Beagle

İyi bir ev arkadaşı olma özelliğine sahip olan beagle köpekler saldırgan değildirler. Çocuklara karşı oldukça hoş görülü bir davranış biçimi gösteren beagle köpekleri hem sevecen hem sevimli köpeklerdir.

Diğer köpek türleriyle iyi geçinebilme özelliğine sahip olan bu köpek türü kedilerle çok iyi geçinememektedir.

Gözlemci, kararlı ve meraklı bir köpek olan beagle cinsi köpekler bekçi köpeği olma özelliğine sahiptir.

İyi iz süren bu köpek cinsi yalnız kalmayı sevmeyeni akıllı ve cesur bir köpektir. Mutlu olduğu anlarda kuyruk sallamayı tercih eden beagle köpekleri sakin ve sevecen bir yapıya sahiptir.

Beagle Köpeklerin Yaşama Koşulları

Beagle köpekler apartman dairesinde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Kolay uyum sağlayabilen bir köpek cinsi olan beagleler  herkesi seven, sevimli bir köpek türüdür.

Ne istediklerini bilen bu köpek cinsin iyi bir şekilde terbiye edilmelidir. Yumuşak ve sert tüylü olmak üzere iki ayrı türü bulunana beagle köpekler özgür bırakıldıklarında çevreyi keşfetmeyi seven köpek türleridir.

Beagle Köpekleri Neler Yapar?

Beagle köpeklerinin özellikleri arasında iyi bir avcı olma özelliği bulunmaktadır. Yabani tavşan ve bıldırcın avında uzman olan bu köpek türü balık avında da kullanılmaktadır.

Narkotik arama köpeği olarak da kullanılan beagle köpekleri enerjik bir köpektir. Evde beslenmesi halinde bir oyun alanına ihtiyaç duyan bu köpek türü sevecenliğiyle dikkat çekmektedir.