Belçika Kurdu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Belçika Kurdu

Belçika kurdu çoban köpeği olarak yetiştirilen bir köpek türüdür. Zekası, çevikliği, kuvveti ile farklı alanlarda kullanılmaya başlanılan Belçika Kurdu günümüzde polis köpeği olarak kullanılmaktadır. 

Genel olarak atletik bir görünüme sahip olan köpek enerjik bir yapıya sahiptir.  İnce yüz hatları ve uzun burun yapısı ile farklı bir köpek türüdür.

Yüzünde bulunan siyah maskesi oldukça dikkat çekicidir. Eğitim almaya duyarlı olan Belçika Kurdu yetenekli bir köpek türüdür.

Temel itaat eğitimlerinde dünyanın en zeki köpeği olarak tanımlanan Belçika Kurdu saldırgan ve asabi bir yapıya sahiptir. Yabancılar için oldukça tehlikeli olan bu köpek cinsi evcil hayvanlara zarar vermemektedir.

Belçika Kurdu Çeşitleri

Belçika Kurdu türleri üç grupta incelenmektedir. Bunlardan ilki kısa tüylü, kahverengi gövdeli ve siyah maskeli malinois olan Belçika Kurdu türüdür.

Diğer bir tür ise uzun ve dalgalı tüylere sahip olan kahverengi gövdeli ve siyah maskeli laekenois türüdür.

En sonuncusu ise uzun ve düz tüylü olan kahverengi veya tamamen siyah renge sahip olan groenendael Belçika Kurdu türüdür.

Belçika Kurdunun Bakımı

Belçika Kurdu yetiştiren kişiler bol bol eğitim vermeye ve egzersiz yaptırmaya özen göstermesi gerekmektedir.

Gün boyu çalışmak isteyen bu köpek türü apartman dairelerine de uyum sağlayabilmektedir. Mükemmel bir dost olabilen Belçika Kurdu için en ideal bakım alanı bahçeli evlerdir.