Bengal

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Bengal

Bengal Kedisi

Kediler, en şefkatli ve sevgi dolu evcil hayvanlar arasında yer almaktadır. Kedilerin, Ankara kedisi, Bengal kedisi, Bombay kedisi, Chincilla kedisi gibi çeşitli türleri bulunmaktadır. Kediler, daima ilgiye muhtaç olan, insan dostu, güvenilir evcillerdir. Bu yüzden, senelerdir, insanların en çok sevdiği evcil hayvanlardan biridir.

Görünüm

Hafif üçgenimsi bir kafaya sahip olan bu kedilerin, kafasının vücuduna nispeten daha uzun ve küçük göründüğü bilinmektedir. Tüyleri kısa ve orta uzunlukta olup, genellikle kahverengi renklerdedir. Vaşak noktalı, mürekkepbalığı desenli ve vizon desenli türlerine rastlanabilmektedir. Bengal ırkı, genellikle güçlü bir görünüme sahiptir. Kalın tüyleri yumuşaktır. Kaslı vücutları ile dikkat çekerler. Gözleri iri olup, badem biçimindedir. Kulakları ise ufak ve kısadır.

Karakter Özellikleri

Oldukça zeki bir ırktır. Hareketli ve oyuncu bir karaktere sahiptir. Türe ait kediler, gayet uysal bir yapıdadır. Suyla oynamayı severler. Sahipleriyle oynamaktan da son derece hoşlanırlar. Sahibine karşı şevkatli davranırlar. Haftada bir kez yıkanma ve fırçalanma ihtiyaçları vardır. Diğer kediler gibi ilgi görmekten hoşlanırlar.

İlk Kez Kedi Besleyecekler İçin Çok İyi Bir Seçim

Bengal kedileri, tamamen uslu ve kararlı bir karakterdedir. İlk kez evcil hayvan sahibi olmak isteyenler için, oldukça iyi bir alternatiftir. Bakımı yorucu ve uğraştırıcı olmamakla birlikte, vakit geçirmek de son derece keyiflidir. Kolay uyum sağlayabilen bu türle iyi anlaşabilirsiniz.