Bıçak grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
KALİTE ALABORA BIÇAĞI
KALİTE ALABORA BIÇAĞI
Konya-Selçuklu
25,00
selman aydemir
İlan Tarihi : 07.12.2018
TARIM MAKİNA BIÇAKLARI
8,50
mısır silaj bıçağı kaplama
40,00
Cagdas Ozcan
İlan Tarihi : 14.04.2015

Bıçak grubu

Tarım aletlerinin, kullanımı gereği zaman içerisinde bazı yedek parçalarının bozulması söz konusu olabilir. Bu halde; yedek parça olarak satışı mevcut bulunan aletlerin bozulması ve arıza vermesi sebebi ile tüm cihazın çöpe atılması söz konusu olmamalıdır. Bu tarz bir durumda mutlaka yalnızca bozulan ve yedek parça olarak satışı olan aletlerin ve parçaların değiştirilmesi gerekir.

Yedek Parça Olarak Satılan Bölümler Nelerdir?

Makine / yedek parçaları olarak satışı olan ürünler hakkında biraz bilgi verelim. Bir aletin yedek parçası genel olarak makinenin işleyişini sağlayan kısımlarını oluşturur. Bu, bazen bıçak kısımları, bazen kesim aletleri bazen de cihazın çok daha işlevsel oluşunu sağlayan parçaları olabilir.

  • Mısır ekim diskleri,
  • Gübre gözü atıcısı,
  • Ay çekirdek döküm baltası,
  • Çayır biçme bıçağı,
  • Pulluk,
  • Hidrolik orta kol lifti, gibi sayılabilir.

Bıçak Grubu Yedek Parçaları Hakkında Bilgiler Nelerdir?

Bıçak grubu olarak adlandırılabilecek olan yedek parçalar, genel olarak biçerdöver aletlerin parçaları olarak bilinirler. Bıçak gruplarının satın alınması açısından dikkat edilmesi gereken birden fazla durum vardır. Bu halde; yedek parçanın mutlaka; paslanmaz, çelik yahut da uzun ömürlü olduğuna dair bazı özelliklerinin olması gerekir. Aksi halde durum olumsuzlaşır. Yani; yedek parça düzenli olarak problem çıkarır ve zaman içerisinde cihazın genel itibari ile bozulmasına neden olur.