Bıldırcın

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Bıldırcın

Hayvanlar aleminden bıldırcınlar çok sevimli hayvanlardır. İnsanlarla arkadaşlık yapmayı severler. Cana yakındırlar. Hayvanlar aleminde bıldırcınlar dost canlısı hayvanlardır. Bıldırcın bir kuş türüdür. Bıldırcınların eti yenmez ama yumurtaları yenilir. Bazı insanlar hayvanlar aleminden bıldırcınları ticarete dökmüşlerdir. Bazı insanlar yılın bazı dönemleri bıldırcın avlarlar. Bıldırcınlar çok sayıda yumurta verirler.  Ortalama bir bıldırcın yıllık 250 yumurta verir. Bıldırcınlar gerçek hayatta serçeye benzetilir. Ama serçeden farklı olarak biraz daha büyük ve biraz daha koyu renklidir. Bıldırcın yumurtası birçok insan için çok değerlidir. Hatta bazı insanlar sabah bıldırcın yumurtası yemeden yapamıyorlar bile. Bıldırcın yumurtasıyla gerçek hayatta bazı rivayetler dolanıyordur. Bunlardan birisi de bıldırcın yumurtasının boy uzatması rivayetidir.
Bıldırcın Ne İle Beslenir?
Bıldırcınlar küçük yapılı kuşlardır. Bıldırcınlar karada yaşarlar. Bıldırcınların Vücutları küçük olduğu için enerji gereksinimi de az oluyor. Bu yüzden bıldırcınlar az beslenirler. Bıldırcınlar genel olarak tohum ile beslenirler. Bıldırcınların buğday, arpa, yulaf, ayçiçeği temel besinleridir. Ayrıca bıldırcınlar bazı bitkilerin yeni çıkan dallarını da yerler.
Bıldırcınlar Nerelerde Yaşarlar?
Hayvanlar aleminden bıldırcınlar tarım alanlarında, çayırlarda, bozkırlarda ve yarı çöl gibi yerlerde yaşamlarını sürdürürler. Bıldırcınlar genel olarak tarım alanlarında yaşarlar. Bunun sebebi ise beslenebilecekleri besinin çok olmasıdır. Tarlada bıldırcınların sesini duymak çok zordur. Tarlada bıldırcınların sesini duymak için üzerine basmak gerekmektedir. Günlük yaşamınız da ya da tarlada geçirdiğiniz vakitte görmeniz güç olduğundan ancak basarsanız duyabilirsiniz.