Biberiye Yağının Faydaları

Tohum Yağları

Biberiye Yağı Nedir?

Biberiye yağı, çalı ailesine mensup bir bitkidir. Buharın damıtılması ile birlikte biberiye esansiyel yağı ortaya çıkarılmaktadır. Yağ, biberiye bitkisinin tamamen kendisinden oluşmaktadır fakat kokusu daha keskin ve daha ağırdır. Biberiye yağının kullanımı son derece basit olduğu için sayısız alanda kolaylıkla kullanım gerçekleştirilebilmektedir.

Kaliteli bir şekilde üretilmiş olan biberiye yağı dezenfektan özelliğini bünyesinde barındırmakta ve benzer şekilde de antibakteriyel olarak nitelendirilmektedir. Kanser ile mücadele sürecinde tercih edilen yağ, grip gibi kış hastalıklarından da korunmayı mümkün kılmaktadır. Kan dolaşımını büyük oranda hızlandıran yağ, sıkılaştırıcı özelliğine ek olarak kış hastalıkları sırasında oluşan balgamın vücuttan atılmasına da büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Biberiye yağının faydaları çok fazla olduğu için her türlü alanda kullanılmakta ve sayısız uzman tarafından tavsiye edilmektedir.

Biberiye Yağı Nelere İyi Gelir?

Biberiye yağının antioksidan özelliği içermesi sebebi ile çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir. Koklama yolu ile burun yollarının açılmasına ek olarak, ayaklara masaj şeklinde de uygulanabilmektedir. Kapsül şeklinde de tüketilebilen biberiye yağı vücutta bulunan serbest radikaller ile etkin bir şekilde savaşmakta ve bünyeyi tüm zararlı toksinlerden korumaktadır. Bu sebeple de biberiye yağını tüketen ve masaj yolu ile uygulayan kişilerin hastalıklara yakalanma riski en aza inmektedir.

Biberiye yağının yararları bilinenden farklı olarak, oldukça çeşitli ve fazladır. Genellikle koklama yöntemi ile problemlerden kurtulma imkanı sunan yağ, baş ağrısını da olumlu yönde etkileyebilmektedir. Avuç içerisine birkaç damlanın damlatılmasının ardından ufak ufak koklanması gerekmektedir. Bu sayede kısa bir süre içerisinde şikayetçi olunan baş ağrısı ortadan kalkmaktadır.

Biberiye yağının en bilinen özelliği cilt dostu olmasıdır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte vücut kendini yavaş yavaş bırakmaktadır. Biberiye yağının kullanılması ile kırışıklık miktarı azaltılabileceği gibi, ince çizgiler de ortadan kalkmaktadır. Biberiye yağının cilde ufak miktarda sürülmesinin ardından cilt uzun bir süre içerisinde gerginleşmeye başlamaktadır. Kullanılan bölgelerde kan dolaşımının hızlanmasından dolayı cildi güzelleştiren ve gençleştiren bir yağ olarak bilinmektedir. Bu sebeple de çeşitli kozmetik ürünlerde kullanılabilmektedir.       

Belirtilen şekillerde kullanıldığı takdirde hafıza da olumlu yönde etkilenebilmektedir. Direkt olarak koklanabileceği gibi, kokusu ağır olduğu için bulunulan mekanın farklı noktalarına yağ damlatılabilmektedir. Sürekli olarak biberiye yağının teneffüs edilmesi sayesinde öğrenme kabiliyeti gelişmektedir. Konsantrasyon problemi yaşayan kişiler de yine aynı şekilde biberiye bitkisi aracılığı daha dikkatli bir hale gelebilmektedir.       

Gün içerisinde kimi zaman yoğun stres altında kalınabilmektedir. Günlük ve sıradan yaşantının ortaya çıkardığı problemlerden kurtulabilmek için de biberiye yağı kullanılabilmektedir. Kimi durumlarda girilen depresyondan çıkabilmek amacı ile biberiye yağı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Avuç içerisine yalnızca bir iki damla damlatıldıktan sonra derin bir şekilde koklanmalıdır. Bu işlem gün içerisinde 3-4 defa tekrar edilebilir. Bu sayede stresten ve depresyondan kısa süreler içerisinde kurtulmak mümkün hale gelmektedir.

Yorumlar Bu içeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
Traktör Modelleri
Biçerdöver Modelleri
Tarim Makinaları
Hayvanlar Alemi
Tarım Ürünleri
TARIMSAL BİLGİLER
Yedek Parça