Makinelerin Tarımdaki Yeri

Tarim Makinaları

Makinelerin Tarımdaki Yeri

Günümüzde bakıldığı zaman tarımda kullanılan makineler tarımı daha çok kolaylaştırmıştır. Tarım işini kolaylaştıran bu makineler aynı zamanda ekonomik anlamda da kişiye kazançlar sağlamaktadır. Çok sayıda kişinin yapacağı işi tarımda kullanılan makineler ile tek kişi aracılığı ile yapmak mümkündür. Bu makinelere bakıldığı zaman bu makinelerden biri de orak makineleridir. Orak makinelerine bakıldığı zaman çok sayıda kişinin yapacağı ot biçme işini bu makine tek başına çok sayıda kişiden daha kısa sürede ve daha ucuz bir maliyet ile bitirmektedir.

Orak Makinelerin Özellikleri

 

Orak makineleri özelliklerine bakıldığı zaman orak makineleri günümüzde ot biçme işinde kullanılan makinelerdir. Üzerinde bulunan tırmıklar sayesinde otları sorunsuz bir şekilde toplayan orak makinesi aynı zamanda üzerinde bulunan yataysı yüzey ile de toplanan otaların sağa sola yayılmasına engel olmaktadır. Üzerinde bulunan çok sayıda bıçak belli bir düzene göre yerleştirilmiş olup bu düzen için hiçbir şekilde boşa gidecek olan ot bulunması mümkün değildir.

Orak Makinesi Çeşitlerinden Biri Olan Kanatlı Orak Makinesi

Günümüzde bakıldığı zaman farklı orak makineleri bulunmaktadır. Bu makineler içinde en çok kullanılan kanatlı orak makinesidir. Kanatlı orak makinesi üzerinde bulunan kanatlı yapıdan dolayı bu makine o ismi almıştır. Aynı zamanda üzerinde bulunan çok sayıda bıçak ile sorunsuz bir çalışmada ortaya çıkmaktadır. Orak makinesi kullanımı için sadece bir kişi olması yeterlidir.

Yorumlar Bu içeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
Traktör Modelleri
Biçerdöver Modelleri
Tarim Makinaları
Hayvanlar Alemi
Tarım Ürünleri
TARIMSAL BİLGİLER
Yedek Parça