Ozon Yağı

Tohum Yağları

Ozon yağı ilk olarak 1904 yılında Nicola Tesla tarafından keşfedilmiştir. Yapılan keşfin ardından Amerika genelinde neredeyse her eczanede ozon yağı satılmaya başlamıştır. Tüberküloz gibi son derece önemli bir hastalığın tedavisinde kullanılan ozon yağı, daha sonraki dönemlerde daha da geliştirilmiş ve birbirinden farklı hastalıkların tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Ozon yağı günümüzde çeşitli hastalıkların tedavi süreçlerinde tercih edilebildiği gibi, cildi gençleştirme özelliklerine de sahiptir. Bazı kozmetik ürünlerde kullanılan ozon yağı, kan dolaşımını hızlandırıyor olmasından dolayı cildi genç ve diri tutmaktadır. Bu sebeple de yağın kullanım alanları oldukça artmaktadır.

Ozon Yağı Nelere İyi Gelir?

Ozon yağının kullanıldığı yerlerde kan dolaşımı direkt olarak hızlanmaktadır. Dolaşımın hızlanmasına bağlı olarak da vücutta üretilen enerji miktarı artmaktadır. Enerjinin artması ile birlikte yağın uygulandığı bölge nemlenmekte ve cilt sağlıklı bir şekilde gelişmekte ve dinç bir hal almaktadır. Bu sayede cilt bakımı için ozon yağı sıklıkla tercih edilmektedir.

Ozon yağının faydaları oldukça çok olduğu için çeşitli alanlarda kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Yağın düzenli kullanımı sayesinde saçlar da canlılık kazanabilmektedir. Yağı direkt olarak saçlara uygulamak gereklidir. Saç diplerine yapılan masajın ardından 1 saate yakın bir süre boyunca beklemek gerekmektedir. Yağın saçlara uygulanmasının ardından kepek problemi büyük ölçüde ortadan kalkmakta. Sadece kepek problemini çözmekle kalmayıp, saçların daha canlı ve daha doğal gözükmesini de mümkün kılmaktadır. Bu sebeple de saç için ozon yağı fazlasıyla tercih edilmektedir.

Ozon yağının yararları birçok yağdan farklı olarak son derece fazla olmasından dolayı kullanım sıklığı her geçen gün artmaktadır. Yağın kullanılması ile birlikte bünye içerisinde yer alan toksinler ve çeşitli virüsler vücudun dışarısına atılmaktadır. Vücut içerisinde yer alan bu tür kötü amaçlı toksinler dışarı atılması ile birlikte yaşlanma ve vücutta oluşan yıpranmalar ertelenmektedir ve normalden çok daha az miktarda gerçekleşmektedir.

Ozon yağı, diğer birçok yağın da yaptığı gibi sindirim sistemini desteklemektedir. Sindirim sistemini düzenleyen yağ, sistemin de hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede tüketilen besinler direkt olarak sindirim sürecini tamamlamaktadır. Karaciğerin ve safra kesesinin temizlenmesinde önemli rol oynayan yağ, vücut içerisinde yer alan organların da genç kalmasını sağlamaktadır. Başta meydana gelen ağrılar, kaslarda gerilmeler veyahut da romatizma ağrıları gibi ağrılarda da ozon yağı çözüm amaçlı kullanılabilmektedir.

Kanda bulunan oksijen miktarını arttıran ozon yağı, vücut içerisindeki kan sirkülasyonunu da arttırmaktadır. Yağ kullanımı ile birlikte de vücudun oksijen alması engellenmemekte ve engelleyen faktörler de büyük ölçüde ortadan kaldırılmaktadır. Alışılmışın dışında olarak ozon yağının bir diğer özelliği de böcek ısırıklarıyla oluşmuş yaraların kaybolmasıdır. Isırılan bölgeye az miktarda ozon yağı sürülmelidir. Bu işlem belirli aralıklarla gün içerisinde tekrar edilmelidir. Daha sonrasında böcek ısırıkları ile oluşan kızarıklıklar ve yaralar tamamen ortadan kalkacaktır.

Yorumlar Bu içeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
Traktör Modelleri
Biçerdöver Modelleri
Tarim Makinaları
Hayvanlar Alemi
Tarım Ürünleri
TARIMSAL BİLGİLER
Yedek Parça