Römorklar Nasıl Yapılmaktadır

Römork

Römorklar Nasıl Yapılmaktadır?

Römorklar traktör arkasına takılabilen ve yük taşımacılığında kullanılan araçlardan biridir. Motorsuz olma özelliğine sahip olan römorklar sayesinde traktörün arkasına bağlanarak yük taşıma imkanı sunulmaktadır. Seçilen römorkun büyüklüğüne göre yük taşınması söz konusudur. Römorklar sayesinde herhangi bir ek maliyete katlanmadan römorklarla yük taşımak mümkündür.  Römork ek araç maliyetlerini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca bakım masrafı çok az olduğundan dolayı yük taşımacılığında çok tercih edilmektedir. Kullanım alanının geniş olması ve uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılabilen römorklar son zamanlarda çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ayrıca kapladığı alanın az olması ve kısa süre içerisinde kullanım imkanı sunan römorklar son zamanlarda kişilerin yanı sıra firmalar tarafından da sık sık kullanılmaya başlanmıştır.

Römork Nasıl Yapılır?

Römork yapılırken öncelikle bir şase bularak işe başlanması gerekmektedir. Şase römork demektir. Römork yaparken eski şaselerden faydalanılabileceği gibi yeni şase alarak da yapılabilmektedir. Şasenin üzerine dayanıklı ve hafif tahtalar aracılığıyla taban oluşturulmaktadır.  Üzerine ziftleme ve özel boyama yapılarak taban kısmının nem veya ısıya karşı korunması sağlanmaktadır. Ardından teker ve bağlantı yerleri eklenerek römorklar hazır hale getirilmektedir.

Römorklar Tercih Edilme Nedenleri

Römorklar maliyetsiz taşıma araçları olmasından dolayı birçok kişi tarafından çok tercih edilmektedir. Özellikle köy yerlerinde çok kullanılan römorklar günümüzde birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Bakım gerektirmeyen römorkların uzun ömürlü olması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Yorumlar Bu içeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
Traktör Modelleri
Biçerdöver Modelleri
Tarim Makinaları
Hayvanlar Alemi
Tarım Ürünleri
TARIMSAL BİLGİLER
Yedek Parça