Yaban Hayvanları Yetiştirme Şartları Nasıldır

Yaban Hayvanları

Yaban Hayvanları Yetiştirme Şartları Nasıldır

Yabani Hayvanları Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Yabani Hayvanların yasam alanlarını paylaşma geleneği oldukça eskilere dayanmaktadır. Yaklaşık olarak 3 bin yıllık bir tarihi geçmişi olan bu ilişkiyi hem yabani hayvan barınakları hem de hayvanat bahçelerinin yaptıkları pek çok araştırmadan bilmekteyiz.

yeni cağla birlikte bugünkü hayvanat bahçelerinin temellerini oluşturmakta olan birçok yabani hayvan bahçesi ve zoo kurulmuştur.

Yani yabani hayvanların bakimi günümüze ait bir oluşum değildir. Hatta söyle diyebiliriz homo sapiens dönemine kadar uzanan bir geçmişe de sahiptir.

Yabani Hayvanlar

Nesli tükenmekte olan yabani hayvanları koruma altına almak yabani hayvanlar ile ilgili detaylı bilgilendirme çalışmaları yapmak ve onların yasam alanlarını insanlara hissettirmek yapabileceklerimiz arasında en basit işler olmalıdır.

Yani ister küçük isterse de büyük olsun her hayvanat bahçesi bahsettiğimiz temel sorumlulukları benimsemeli ve gereklerini mutlaka yerine getirmenin çabasını göstermelidir.

Bu esnada kendisine çevreyle ilgili sistem temelinde stratejiler oluşturmuş yabani hayvanlarla uğrasan her birimin kendine rehber edinebileceği bilimsel bir organizatör olduğunu da özellikle vurgulamak istiyorum.

Bu birimlerle olan organik ilişkilerin yabani hayat anlamına gelen teşvik edici motifler yaratacağı faktiv bir olgudur.

Yaban Hayatı Nedir?

Doğal orman hayatında ve o ortamın koşullarında yaşamakta olan, doğal ortamda yaşamış olmanın verdiği enerji ile evcil olmayan bütün memeli, sürüngen, kuş, balık ve de eklembacaklıları yaban hayvanları olarak bilinmektedir.

Yorumlar Bu içeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
Traktör Modelleri
Biçerdöver Modelleri
Tarim Makinaları
Hayvanlar Alemi
Tarım Ürünleri
TARIMSAL BİLGİLER
Yedek Parça