Yem Kırma Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Yem kırma & Ezme makinesi

Yem Kırma Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Yem Kırma makinelerinin, elektrikli yem kırma makinesi ve şaftlı çuvallama yem kırma makinesi olmak üzere çeşitleri vardır.

Elektrikli Yem Kırma Makineleri

Elektrikli yem kırma makineleri, yağlı ve nemli yemleri randımanlı olarak öğütmek için kullanılır. Elektrikli yem makineleri ile her çeşit hububat arpa, buğday, mısır, mısır koçanı, çavdar, süpürge tohumu, yulaf ve pamuk çekirdeği gibi birçok ekini kırabilirsiniz. Ayrıca yonca, fiğ.  saman, ayçiçeği kafası, havuç, pancar, bakla vb gibi bütün ekin ve bakliyatı ürünün elekleri vasıtasıyla kolaylıkla arzu ettiğiniz ebatta kırıp hayvanlarınıza yem sağlayabilirsiniz.

Koçanlı mısırı ve pancarı kırarak hayvan yemi haline getirir. Mısır sapından silaj buğdaydan bulgur elde edebilirsiniz. Kırma bıçakları motor miline akuple olarak takılmıştır bu yüzden kayıplar çok azdır ve verim yüksektir.

 Şaftlı Çuvallama Yem Kırma Makineleri

Hareketini kuyruk milinden alarak traktöre üç noktadan bağlanan kuyruk milinden hareketli asma tip yeni bir kırma makinesidir.Bıçakları silisli çelikten imal edilmiş olup çekiçli sistem bir makinedir.

Bıçaklar dört taraflı kullanılabilmekle birlikte disklere pim ile bağlıdır. Yüksek devirde çalışırken bıçaklar merkez kaç sistemi ile açılmak suretiyle yemi kırar. Ancak kırmak istediğiniz yemler mutlaka kuru olmalıdır.

Bu makinede yağlı ve nemli yemler randımanlı olarak öğütülmez. Şaftlı Çuvallama Yem Kırma makineleri ile her çeşit hububat arpa, buğday, mısır, mısır koçanı, çavdar ve süpürge tohumu benzeri bir sürü bakliyat ya da ekini öğütür. Bunların dışında yulaf, pamuk çekirdeği, yonca, fiğ, saman, ayçiçeği kafası, havuç, pancar,  bakla,vb. gibi kolaylıkla kırıp hayvanlarınıza yem sağlayabilirsiniz.

Yorumlar Bu içeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
Traktör Modelleri
Biçerdöver Modelleri
Tarim Makinaları
Hayvanlar Alemi
Tarım Ürünleri
TARIMSAL BİLGİLER
Yedek Parça