Yem Kırma Makinasının Özelikleri

Yem kırma & Ezme makinesi

Yem Kırma Makinasının Özelikleri

Yem kırma makinası adından da anlaşılacağı üzere her türlü tane hububatı parçalayarak yem haline getiren makinelerdir. Yem kırma makinalarında bulunan elekler sayesinde kırmak istediğiniz tane haldeki ekinlerin boyutları fark etmeksizin kırabilirsiniz.

Bunun en büyük kolaylığı her boyut ekine göre değişebilen elekler olmasıdır. Ayrıca makinanın elekleri çıkartıldığında büyük parçalı ekinler yani yeşil mısır ve pancar gibi mamullerin de kıyım işlemi yapılabilmektedir. 

Genellikle yem kırma makinası alırken yanında 1 tane kırıcı bıçak, 1 tane kıyıcı bıçak ve 2 tane elek  verilmektedir.  Bu eleklerin boyutları değişiklik gösterebilmektedir.

Yem Kırma Makinası Teknik Özellikleri

Hayvanlarınız için veyahut başka işleriniz için kullanacağınız elektrikli yem kırma makinası teknik özellikleri de sizin için önemli olmalıdır.

Yapma istediğiniz işe göre farklı yem kırma makinaları bulunabilmektedir. Bunlar için iyi bir araştırma yapmalısınız.Her farklı marka yem kırma makinasının kendi teknik özellikleri farklı olabilmektedir. Siz en doğru kararı kendi ihtiyacınız doğrultusunda rahatlıkla verebilirsiniz.

Elektrikli Tip Yem Kırma Makinası Çalışma Şekli

Elektrik motorundan hareket alan, elektrikli tip yem kırma makinaları sabit tip makinalardır. Makinanın bıçakları makinanın disklerine pim ile tek bir noktadan bağlıdır.

Ayrıca makinalar çekiçli sistem ile çalışmaktadır. Bu makinalarda yağlı ve nemli yem randımanlı bir şekilde öğütülemez. Yem kırma makinası fiyatı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu makinalar ile yem kırma işlemini artık çok daha kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorumlar Bu içeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
Traktör Modelleri
Biçerdöver Modelleri
Tarim Makinaları
Hayvanlar Alemi
Tarım Ürünleri
TARIMSAL BİLGİLER
Yedek Parça