Bitki Tohumları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
RİTA SEEDS
RİTA SEEDS
Niğde-Niğde
650,00
GRASS MİXTURE
GRASS MİXTURE
Niğde-Niğde
650,00
rose seed çim tohumu
rose seed çim tohumu
Niğde-Niğde
650,00
Yonca tohumu
Yonca tohumu
Konya-Karatay
17,00
Mehmet zahid
İlan Tarihi : 15.03.2020
KORUNGA
KORUNGA
Kırşehir-Mucur
27,50
Lolium Perenne İngiliz Çimi
Lolium Perenne İngiliz Çimi
Eskişehir-Seyitgazi
3,00
kinoa tohumu
kinoa tohumu
Ankara-Etimesgut
450,00

Bitki Tohumları

İster baklagil isterseniz çiçek her türlü bitki ekimi için öncelikle iyi bir tohum seçimi önemlidir. Bitki tohumları seçerken her zaman için kalitelisini tercih ederek işe koyulmalısınız. İyi bir verim elde etmek için bu şarttır. İstediğiniz bitkinin tohumunu aldıktan sonra dikim işlerine  başlayabilirsiniz. Mevsim ve iklim şartlarına göre her bitki farklı bir ortam isteyebilir. Örneğin kimi bitkiler sulak yerleri tercih ederken, kimi bitkiler sıcaktan hoşlanır. Kimi bitki her toprakta yetişmez. Yani her bitkinin kendine has yetiştirime şartları vardır. Buna dikkat edilerek bitki tohumu seçimi yapılır.

Bitki Tohumlarının Gübreye Olan İhtiyacını En İyi Şekilde Karşılayın

Bitkileriniz en iyi verimi yapay olamayan gübre sayesinde elde eder. Bunun için gübre seçimi  yaparken de yapay olamayanları tercih etmeliyiz. Bitki ekerken en iyi sonucu sağlayacak olan organik gübre çeşididir. Çünkü bitkinin ihtiyacı olan tüm besin maddelerini içerisinde bulundurur.

Bitkide İlaçlama Çok Önemlidir

Bitkilerimizin zarar görmemesi açısından ilaçlama tekniği çok önemlidir. Bitkilerin ekim zamanlarında zararlı bakteriler yaşamlarını sürdürmek içim bitkilerden yararlanırlar. Bunun önüne geçebilmek için ekim zamanlarında ilaçlama yapılarak bu sorundan kurtulabiliriz.

Bitkilerimizin Sağlıklı Olgunlaşması İçin Ekim Tekniklerini İyi Bilmeliyiz

Bitkilerimizin zamanında olgunlaşması ve iyi ürünler vermesi için saydığımız kuralları yerine getirmeliyiz. Aksi takdirde istediğimiz sonuçları almakta zorlanırız.