Black Molly

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Black Molly

          Vatanları Orta Amerika olan ve Latince ismi Poecilia sphenops olan canlı doğuran türü black molly sakin nehirlerde ve nehirlerin deniz ile birleştiği noktalarda daha fazla görülürler. Orta seviyede ve yüzey bölgelerde yüzmeyi seven black molly türü barışçıl bir balıktır. Her tür ile bir arada yaşayabilirler. Sadece üreme dönemleri geldiği zaman kendi türlerine karşı biraz sinirli olabilirler.

            60 Litre en az olması gereken akvaryum hacmidir. Daha rahat yaşaması ve daha iyi üreme yapabilmesi için güzel bir ortamın ayarlanması gerekir. 18 derece ile 28 derece su sıcaklığı kendi doğal yaşam alanındaki su derecesini yakalamayı sağlayacaktır. Cinsiyet ayrımı kolay olabilir. Erkekler dişilere göre daha küçüktür.

            Dişiler daha iri yapılıdır. Dişilerde, erkeklerde bulunan gonopod bulunmamaktadır. Su olarak sert suları severler. Bunun için ideal su sertliği 11 ile 30 DH arasında olmaktadır. Bu sertlik onun doğal yaşamındaki sertliğin aynısı anlamına gelir. PH seviyesi 7,5 ile 8,2 arasında olmalıdır.

            Black molly türünün beslenmesi kolaydır. Kuru yemler ile yosun ve ya dondurulmuş yemler ile beslenebilir black molly. İyi beslendiği takdirde 6 santimetreye kadar büyüyebilir. Üremesi canlı doğum şeklinde olmaktadır. Üreme sırasında yumurta balık karnından ayrılır ayrılmaz yırtılır. Akvaryumlarda genelde üst kısımda ve orta bölgelerde yüzmeyi severler. Besin ihtiyaçlarını en çok yosunlar ile karşılarlar.

            Cinsiyet ayrımları balıkların alt bölümlerinde bulunan yüzgeçlerden yapılabilir. Diğer bir tür ile ya da kendi türleri ile beraber yaşayabilir. Sularını sık sık temizlemek gerekir. Sıcak soğuk geçişlerinde sıkıntı yaşarlar. Sıcaklık değişimlerine alışkın bir yapıya sahip değiller. Akvaryumlarına 20 litreye 30 gram civarlarında tuz atmak daha faydalı ve dirençlerinin daha fazla artmasını sağlayacaktır.

            Black molly sıcak sularda yüzmeyi severler. Bunun için suyunda gerekli sıcaklığı ayarlamak gerekir. Sularını temizlemek gerekir. Pis sularda fazla uzun süre yaşayamazlar. Black molly ile akvaryumlarınızda canlılık yaratabilirsiniz. Akvaryum dekorasyonlarında kayalık ve kum zemin tercih edebilirsiniz. Bu güzel balıkları akvaryumunuza dâhil etmek için Black molly ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.