Böcek Aksesuarları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Böcek Aksesuarları

Böcekler tür ve takson bakımından en kalabalık hayvan grubu olarak bilinir. 1 milyondan fazla olan türleri vardır. Dünyanın neredeyse her yerinde bulunur. Pek çok böcek çeşidi vardır. Bunlar; Zarkanatlılar, çiftkanatlılar, pulkanatlılar, kınkanatlılar, düzkanatlılar, yarımkanatlılar, damar kanatlılar ve kanatsızlardır. Böcekler yumurta ile ürer. Erkekler ve dişiler önemli ayrılıklar gösterir. Bazen yumurtaları dişinin içinde çatlar. Böcekler başkalaşımla gelişirler.

Böceklerin Yararları ve Zararları?

Birçok böcek insana zarar verir. Fakat verdiği zarar kadar yararı da oldukça fazladır. Örneğin meyve, sebze ve bahçe bahçelerinde yaban otlarını sömürerek çiftçiye yardım eder. Bazıları ise ekin böceklerini yiyerek ekinleri korumuş olur. Böcekler mobilya cilası, beslenme ve tıp gibi birçok alanda kullanılır. Fakat hamam böcekleri insanoğlu için çok ciddi bir zarar verir. Çünkü hamam böcekleri gezindikleri besinlerin üzerine ağız salyasını, dışkısını ve her ortamdan getirdiği mikrobu bırakır. Bu yüzden profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketlerini tercih etmelisiniz. Hamam böcekleri kadar kenelerde insan sağlığını tehdit eden böceklerdir. Hatta ölümcül hastalık bile olabilir. Karadul böcekleri de zararlıdır. Kahverengi keşiş böceği de kene gibi ölümle tehdit eden bir böcektir.

Zararlı Böcekler Nasıl Öldürülmeli?

Böcekler bitkilere büyük ölçüde zarar verir. Bu sebepten dolayı böcekleri toplayarak, ezerek, ağacı silkeleyerek ve tütsüleyerek böcekleri ortadan kaldırabilirsiniz. En kesin yol olan böcekleri ilaç püskürterek öldürmektir. Bir diğer yöntem ise diğer böceklere öldürterek ortadan kaldırmaktır. Profesyonel böcek ilaçlama firmaları yardımı ile böceklerden kurtulabilirsiniz.