Border Collie

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Border Collie

Hareketli bir köpek türü olan Border Collie cinsi köpekler zeki ve çalışkan köpeklerdir. Sadece egzersiz yapmak bu köpek türü için yeterli değildir. Egzersizin yanı sıra aklını kullanmak bu köpek cinsi için oldukça uygun bir faaliyettir.

Hızlı ve yorulmak bilmeyen bu köpek cinsi tam bir enerji küpüdür. Düzenli olarak fırçalanması gereken bu köpek cinsi ara ara yıkanmalı veya kuru şampuan uygulanarak temizlenmelidir.

Border Collie köpekler orta derecede tüy dökme özelliğine sahiptir. Border Collie cinsi köpekleri beslerken kulakların içi ve tüyleri kene olabilme ihtimaline karşı sürekli kontrol edilmelidir.

Border Collie Köpeklerin Beslenme Koşulları

Border Collie cinsi köpek beslemek isteyenler büyük bir bahçeye sahip evlerde köpeklerini besleyebilmektedir.

Apartman ortamı için uygun olmayan bu tür köpekler oldukça hareketli olduğundan dolayı bahçeli evlerde daha mutlu bir hayat sürdürmektedir.

Bahçeye bağlı bir yaşam bu köpekler için uygun değildir. Gezmeyi ve özgür olmayı severler. Border Collie köpekler sahiplerine sadık hayvanlardır.

Border Collie Köpekler Neler Yapar?

Bu köpekler zeki ve eğitime cevap veren köpekler olduğu için itaat eğitiminde çok başarılıdır. Ayrıca frizbi gibi oyunlarda oldukça başarılı olan bu köpek türü övgüye karşı oldukça duyarlıdır.

Border Collie köpekleri yüksek bir enerjiye sahiptir.  Bol ilgi isteyen bu köpekler ve iyi bir eğitim sürecine ihtiyaç duymaktadır.