Boxer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Boxer

En güzel çirkin köpek olarak tanımlanan Boxer köpekler iyi huylu ve sadık köpeklerdir. Çocuklarla arası iyi olan bu köpek cindi kolay bir şekilde eğitilebilmektedir.

Oldukça iyi huylu olan bu köpekler çok uzun ömürlü değildir. Romatizmaya yakalanabilme özelliğine sahip olan bu hayvanların yağmurlu havalarda dışarı çıkarılmaması çok önemlidir.

En fazla 10 yaşına kadar yaşayabilen bu Boxer cinsi köpekler sık sık veterinere götürülmeli ve bakımları ihmal edilmemelidir.

Boxer Cinsi Köpekler Neler Yapmaktadır?

Bu köpekler tam bir bekçi köpeği olma özelliğine sahiptir. Sevimli ve dost canlısı olan Boxer cinsi köpekler muhafızlar için rehber niteliğindedir.

Polislerin arama faaliyetlerinde de kullandığı Boxer köpekleri hoşgörülü bir köpektir. Yabancılara karşı kuşkucu bir yapı içerisinde olan bu köpek cinsinin egzersizler hoşuna gitmektedir. Ancak sık ve uzun yapılan yürüyüşler Boxer cinsi köpekleri için uygun bir eylem değildir.

Boxer Köpeklerin Özellikleri

Boxer köpeklerinin özellikleri arasında iyi bir bekçi köpeği olması gelmektedir. Ancak zaman içerisinde vahşi özelliklerinin büyük bir kısmı giderilmiş olan Boxer cinsi köpekler sadık köpeklerdir.

Kendi içerisinde birkaç cinse ayrılmış olan bu köpeklerin arasında bulunan farklılıklar tüy renkleri ile ortaya çıkmaktadır.

Kumral Boxer ve Çizgili Boxer türleri Boxer köpeklerin kendi içerisinde ayrılan türleridir. Sevimli ve sadık bu köpeklerin iyi bir eğitime ihtiyacı vardır.