Brevis

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Brevis

          Brevis balıkları diğer adı ile salyangoz balığı denilen bu balıklar, Tanganyika Gölünde yaşamaktadırlar, denizlerde göllerde, adaların kuytu köşelerinde suların derinlerinde yaşayan su incilerinden sadece biri olan brivens balıkları yaşadıkları ortamlar ve de yaşam tarzları hakkında bilgiler verelim.

            Bu balıklar ne yer, nasıl beslenir, eş durumu, yumurtlama süresi ve dişi erkek ayrımı nasıl yapılır. Bu balıkların yaşam alanları boş salyangoz kabukları bulunduran dip kesim yerde yaşamaktadırlar. Bu balıklar kendi türlerine karşı orta derece de saldırgan yani agresif tavırları ile bilinmektedir. Brevis balıklar kendi türlerine karşı sergilediği tutumu yani saldırgan tavrı, diğer türlere de orta derece de sayılacak derece de sürdürmektedir.

            Bu balıklar hem kendi hem de bulunduğu ortamdaki türlere agresiflerdir. Brevis balıkları beslenmelerini etçil olarak ve de protein ağırlıklı olarak da su piresi ve de sivrisinek larvası verilerek erk artırımına destek verilmesi gerekli olabilir, erk artmasını isteyenler bu tarz larvalar verebilir. Eğer brevis balıklarda dişi, erkek ayrımı yapmak isteyenler sağlayacak kolaylık ise erkekler dişilere nazaran daha iri olmaktadırlar.

            Eğer brives balığını evlerde akvaryum ortamlarında beslemek isteyenler olursa, akvaryumda yapması gereken bazı ortamları vardır. Bu ortamlar yapılırsa eğer bu balıklar daha rahat ve uzun süre yaşaya bilmektedirler. En az akvaryum hacmi 50 LT kadar olması gerekmektedir ve akvaryum sıcağı da 23-25 derece arasında olması gerekmektedir. Akvaryumda ki su sertliği ise 9-19 DH kadar olmalıdır, PH değeri de 8,0-9,0 arasında olması gereklidir.

            Bu balıklar tabanlarda yüzmesi sevmektedir. Brevis balıkların beslemek isteyenler bu kriterdeki bir akvaryum da beslenmesini sağlayan canlılardır. Brives balıkları dişi ve erkek beraber korudukları kabuğa yumurtalarını dökerler, daha sonrada bu balıklar yavruların çıkmasına kadar ilgi gösterir ve yavrular çıktıktan sonra daha fazla ilgi göstermemektedir.

            Brives balıkları küçük ve şiir görünümlü balıklar olduğundan dolayı sevilmektedirler. Yaşadıkları akvaryumlarda diplerde bulunan kum taneleri ince kum tanelerinden oluşması gerekmektedir. Bu balıklar fazla kabuk yoksa paylaşırlar ve eğer başka bölgelerde kabuk varsa dişi biraz uzaklaşır ama çoğunlukla erkeğin yanından ayrılmazlar.