Brikardi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Brikardi

          Akvaryum balıklarından olan Brikardi balığı da göllerde yaşamalarını sağlamaktadır. Kıyıya yakın olan göllerde yaşayan bir balıktır. Brikardi balığı etçildir. Ayrıca bu balıklarda çok agresiftirler. Kendileri gibi brikardi olmayan balıklara karşı çok agresiftirler. Tabanda yüzmeyi sevmektedirler. Brikardi cinsiyetlerini ayırmak gerçekten de çok zordur.

            Emin olun ki brikardi balığının cinsiyetlerini ayırmak için çok zorlanacaksınız. Erkek brikardi balıkları yaşlandıkları zaman kafa kısımları dikleşmektedir. Erkek brikardilerin yüzgeçleri oldukça uzundur. Yavrularını da korumayı çok iyi bilirler. Yavrular büyüdükleri zaman pul yemleri ile beslenmektedirler. Brikardi balıkları çok kolay bir şekilde üremektedirler. Aynı zamanda da çok dayanıklı olan balıklardır.

            Kaya olan alanları daha çok sevmektedirler. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Eş seçiminde ise on adet dişi balıktan bir tanesini seçmektedirler. Gerçekten de süper balıklardır. Görünüşleri de muhteşemdir. Eğer besleyecekseniz akvaryumda yalnızca brikardi balıklar bulunmalıdır. Brikardinin yanın da başka bir balık daha koyarsanız sonucu çok kötü olabilir. Bu yüzden de tedbirinizi erkenden almanız en doğrusu olacaktır. Bir de eş belirlemiş olan balıklar haricinde diğer balıkları başka akvaryuma koymanız gerektiğini de sakın unutmayınız.

            Akvaryum balıkların olan brikardi hakkında daha çok ve daha fazla bilgilenmek için sitemize girmeniz yeterli olacaktır. Bu brikardi balıklarına hayran kalan insanlar çoktur. Sizlerde bu brikardi balıklarının asaletine, renklerine ve hareketlerine hayran kalacaksınız. Hatta akvaryum dışında onları izlerken adeta doyamayacaksınız. Brikardi gerçekten de diğer balıklara göre daha hareketli, daha renkli ve diğer balıklara göre estetiktir. Bu brikari balıklarının birçok rengi bulunmaktadır.

            Yani anlayacağınız rengârenktir. Bu balıkları akvaryum da renkleriyle evinizi de renklendirecektir. Brikardileri izlerken hiç sıkılmayacaksınız. Onları izlerken keyif alacaksınız. Kısacası tavsiye edilecek kadar güzel bir balıktır. Brıkadilerin kuyruk kısımları bile çok beğenilmektedir. Bu balıkları aldığınız zaman hiç pişman olmayacaksınız. Bakımı da hiç zor değildir. Ama dediğimiz gibi akvaryum içerisinde brikardiden başka balık beslememelisiniz. Bu gerçekten de çok önemli bir bilgidir. Mutlaka bu bilgiyi önemseyiniz. Sitemizi incelediğiniz zaman brikardinin fiyatları ile de karşılaşmış da olacaksınız.