British Shorthair

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

British Shorthair

British Shorthair Kedisi

Kedi ırkları arasında en çok yaygın olan ve sevilen ırklardan birinin de British Shorthair olduğu görülmektedir. Ülkemizde olduğu gibi, diğer ülkelerde de en sevilen türlerden biridir. Büyük vücuda sahip olan bu kediler, oldukça sevimlidir.

Türün Karakter Özellikleri

British Shorthair kedileri, komplekssiz, sabırlı ve sessiz bir karaktere sahiptir. Çabuk uyum sağlayabilen, dayanıklı kedilerdir. Kimi zaman kendi halinde, içine kapanık bir hal alırken, kimi zaman da son derece canlı ve hareketli bir hal alabilmektedirler.

Görünüm

Bu kedilere, çeşitli renklerde rastlanabilmektedir. Çikolata rengi, lavanta rengi ve himalaya modeli, türün en sık rastlanan renkleridir. Tüyleri ise kısa ve dayanıklıdır. Bu yüzden, kıtıklanma problemi yaşanmaz. Yuvarlak bir kafa yapısına sahip olan bu kedilerin, çene ve burun kısmının iyi gelişmiş olduğu görülmektedir. Gözler ise iri ve yuvarlaktır. Vücutları orta ya da büyük olabilen bu kediler, hafif tombuldur.

Fazla Bakım İstemezler

Irkın en iyi özelliklerinden biri, fazla bakım istememesidir. Bir British Shorthair kedisi, kendini temizlemeyi ve bakım yapmayı bilir. Haftada bir kez taranma ya da fırçalanma, onun için yeterli olacaktır. Bu türün, çok ilgi görmesinden sebeplerinden biri de kendine olan güvenidir. Daima, kendi ayakları üzerinde durabilirler. Son olarak, yemek seçmemeleri de olumlu özellikleri arasındadır. Komplekssiz olan bu canlılar, birçok çeşit yemeği yiyebilir, ayrım yapmazlar.