Bronz Corydoras

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Bronz Corydoras

Bronz Corydoras

Taban yüzme seviyesinde hareket eden ve diğer Çöpçü balıkları gibi bu seviyelere renklilik getiren Bronz Corydoras balığı, etçil ve otçul olarak beslenebiliyor.

Hem etle, hem de otla beslenebilen bu balık türü, barışçıl bir barış türüdür. Bu balık diğer balıklarınıza hiçbir şekilde zarar vermez.

Trinidadın batı nehirlerinde yetişen balıkların yumurta çapı sadece 1.5 mm’dir. Balığın yumurtadan çıkış süresi ise sadece üç dört gündür. Ancak balık tek seferde sadece 3 ile 10 arasında yumurta verir.

Bronz Corydoras balık türünün yaşaması için gerekli olan sıcaklık ise 20 ile 26 derece arasındadır.

Bronz Corydoras Nasıl Bir Balık?

50 litrelik bir akvaryumda kolay bir şekilde beslenebilen Bronz Corydoras nasıl bir balık?

Balık gerek gerektirdiği hacim açısından, gerekse de bakım gereklilikleri açısından, kolay beslenebilen bir balık… Balığın yaşayacağı suyun orta dereceli sertlikte olması yeterli oluyor. Ancak balık, yumuşak suda da yaşamını sürdürebiliyor.

Dayanıklığı ile dikkat çeken bu balık da diğer çöpçü balıkları gibi zor şartlarda yaşayabiliyor. Balık, akvaryumunuzun dip kesimlerini temizleme açısından çok değerli bir balık türü…

Ufak Balıklar…

Bronz Corydoras balığının en önemli özelliklerinden bir tanesi de boyutu… Balığın en fazla ulaştığı boyut sadece 6 cm…

Bu boyuttan fazla uzayamayan balık türü, ufak ancak çok ama çok kıvrak hareketlere sahip… Bu hareketleri ile dikkat çekiyor.