Cane Corsa

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Cane Corsa

Zeki ve oldukça hareketli bir köpek türü olan Cane Corsa çabuk eğitilebilmektedir. Çevik bir köpek olan bu köpekler sahibine ve ailenin diğer üyelerine karşı korumacı ve sadık bir yapıya sahiptir.

Çok sert bir görünüme sahip olan Cane Corsa köpekler bekçi ve yakın koruma köpeği olarak kullanılmaktadır.

Çocuklarla en iyi anlaşan köpek ırklarından biri olan Cane Corsa cinsi köpekler yabancılara karşı oldukça kuşkucu bir tavır sergilemektedir. 

İyi bir itaat eğitimi ve sosyalleşme eğitimi sayesinde bu cins köpeklerin ileriki dönemlerde sorun yaşamasının önüne geçilmektedir.

Cane Corsa Cinsi Köpeklerin Özellikleri

İtalyan orjinli bir köpek olan Cane Corsa cinsi köpekler kaslı ve estetik bir görünüme sahip köpek türüdür.

Cane Corsa köpeklerin özelliklerinin en önemli kürek kemikleri arasında bulunana yüksekliktir. Tüyleri kısa olan bu köpek cinsi sert ve sık bir tüy yapısına sahiptir. Ömürleri 10 ile 12 yıl arasında değişen bu köpek türünün derisi kalındır.

Cane Corsa Yaşama koşulları

Cane Corsa cinsi köpekler ev ortamına uyum sağlayabilen köpek türlerinden biridir. Ev içerisinde çok uysal bir tavır sergileyen bu köpekler enerji yüklüdür.

Çok fazla bir enerjiye sahip oldukları için egzersizler ve yürüyüşlerle enerjinin atılması sağlanmalıdır. Bahçeli evlerde daha rahat yaşayabilen bu köpekler için açık alanlar idealdir.