Cennet Balığı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Cennet Balığı

Labirentli Balıklardan Cennet Balığı

Kore, Çin ve Tayvan bölgelerinde yetişen labirentli balıklardan cennet balıkları görüntü itibariyle ilk bakışta insanı etkileyen büyüleyici bir güzelliğe sahiptirler.

Akvaryumlarında görsel açıdan güzel bir balık türü bulundurmak isteyenler bu balıkları alarak akvaryumlarına renk ve güzellik katabilirler.

Karakter Durumları Nasıldır?

Karakter olarak genelde barışçıl olmalarına rağmen erkek olanları bazen istenmeyen davranışlar gösterebilirler. Fakat genel itibariyle barışçıl bir yapıya sahiptirler.

Bakımları Nasıldır?

Bakımları konusunda cennet balıkları etçil ve otçul olarak beslenirler.

Yaşamları için gereken su sıcaklığı 18 ve 26 derece aralarında olmaktadır.

Bu balık türleri diğer balık türleriyle bir arada yaşamaya müsait yapıdadırlar. Bu açıdan kendileri gibi barışçıl tavır sergileyen balık türlerinle bir arada bulundurulabilirler.

Beslenmeleri konusunda da ihtiyaçları olan yemleri ve yem oranlarını bir uzmana sorarak doğru bir şekilde beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için her balık türünde olduğu bu balık türlerinde de en doğru yol bu işten anlayan uzmanlara doğru beslenmeleri konusunda yardım istemek olacaktır. Bu açıdan balıklarınızın doğru beslenmesi konusunda yardım almaktan kaçınmayın.

Üreme Durumları Nasıldır?

Üreme yaparken bu balıklar akvaryum ortamında da kolay bir şekilde üreme gerçekleştirebilirler. Labirent türlerinden cennet balıkları üreme yaparken su yüzeylerinde köpükler halinde yuvalar oluştururlar ve yumurtalarını bu köpük yuvalarına bırakırlar.

Yavrular doğduktan sonra sağlıklı şekilde zarar görmeden gelişmeleri için ayrı bir akvaryuma alınmaları gerekmektedir.