Challenger

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Challenger

Challenger

Balık türleri oldukça fazla yapıya sahiptir. Balık türlerinden pek çoğu akvaryumda beslenebilen özelliklere sahip olurken pek çoğu da bu özelliğe sahip değildir. O yüzden kendi yaşam alanlarında kalmaları çok daha mantıklıdır. Akvaryumda beslenmesi tavsiye edilmeyen balık türlerinden biri Challenger balığıdır.

Challenger Balığı

Challenger balığı genellikle agresif yapısı ile bilinmektedir. Oldukça saldırgan olan bu balık genellikle mağaralarda ve derin kovuklarda yaşamaktadır. Etçil bir özellik gösteren bu balık yalnızca kendisinden küçük balıkları değil, tüm balıkları yiyebilme özelliğine sahiptir. O yüzden genellikle akvaryumda beslenecekse tek bırakılması tavsiye edilir. Az ışıklı ve oldukça geniş bir akvaryumda doğal hareketleri izlenebilir fakat yine de çok fazla tavsiye edilmez.

Challenger Balığı Özellikleri

Challenger balığı özellikleri bakımından akvaryumda beslenmesi tercih edilmeyen balık türlerinden biridir. Bilinen en önemli özelliği çok saldırgan oluşudur. Bu yüzden yumurtalarını bıraktığı zaman erkek balık yumurtaları son derece özenli bir şekilde korumaktadır. Üremesi bir hayli zordur. Genellikle mağaralarda ve derin kovuklarda yaşamakta olan bu balığın yumurtaları mümkünse başka bir yere nakledilir. Bu balık eğer akvaryumda beslenmek isteniyorsa o zaman oldukça geniş bir akvaryumda, az ışıklandırılmış bir şekilde beslenebilir ve yumurtaları kesinlikle başka bir akvaryuma alınmalıdır. Oldukça saldırgan olan bu balık genellikle akvaryumda beslenmek istediği zaman tek bırakılmalıdır. Kendi türüne karşı bile çok saldırgan olan balık diğer balıkları yiyebilir.