Çiçek Tohumları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
HAKİKİ SAFRANBOLU SAFRANI SOĞANI
100,00
ali uysal
İlan Tarihi : 19.07.2021
Safran soğanı.
Safran soğanı.
Karabük-Safranbolu
120,00
Safranbolu Safran Soğanı
Safranbolu Safran Soğanı
Karabük-Safranbolu
150,00
Safran soğanı
Safran soğanı
Burdur-Bucak
130,00
Emrah ŞAKAR
İlan Tarihi : 08.06.2019
LAVANTA
LAVANTA
Denizli-Akköy
14,00
Mustafa Avsar
İlan Tarihi : 24.02.2016

Çiçek Tohumları

Çiçek ekimi için gereken şartlar yerine getirildikten sonra siz de ister bahçenizde isterseniz saksınızda çiçek ekebilirsiniz. Çiçek ekmek için de çiçek tohumu iyi olursa daha iyi verim elde edilmiş olur. Tohumları çiçeklerin durumuna göre ekmeliyiz. Tohum seçiminde sonra eğer saksıda ekeceksek saksı kabının hijyeni önemlidir. Çiçek tohumunu etkileyecek bakterilerin oluşmaması için kabı iyice temizlemeliyiz. İstediğimiz çiçekleri en güzel şekilde kaba ekebiliriz. Çiçek ektikten sonra belli aralıklarla çiçeğimizi sulamalıyız. Bazı çiçekler çok su isterken bazılar az isteyebilir. Çiçeğin durumuna göre sulama uygulamalıyız.

Çiçek Tohumu Ekerken Gübre Seçimine de Dikkat Etmeliyiz

Çiçek ekeceğimiz zaman organik gübre kullanarak çiçeklerimizin daha verimli çıkmasını sağlayabiliriz. Diğer gübre çeşitleri olsa da çiçeğin yapısına en iyi geleni budur. Yapısında çiçek için lazım olan tüm vitaminler bulunur. Bunun için gübre tercihimizi bu yönde kullanmalıyız.

Çiçek Ekerken İlaçlama Yapmayı İhmal Etmemeliyiz

Çiçek ekeceğimiz zaman ilaçlama yapmayı unutmamalıyız. Çünkü her zaman için çiçek özlerinden beslenen ve bunun için çiçeğe zarar veren böcekler bulunmaktadır. Bunu önlemenin yolu ise ilaçlamadan geçiyor. İlaçlı su ile bitkilerimizi bu tür bakteri ve böceklerden koruyabiliriz.

Çiçek Ekmek Emek Ve Sabır İşidir

Çiçek yetiştirmek ve çiçek ekme işi sabır ve emek isteyen bir iştir. Aynı zamanda sevgi de gereklidir. Çiçekler onlarla gerçekten severek isteyerek ilgilendiğiniz zaman güzel açarlar.